Vari - Jikov



host - 48.151 (?)
29.4.2012 15:02

Dobry den

Jaky motor jikov mate. Ja mam 60dv a tam je systic. Obcas kdy dyl nejezdi tak je nutne natocit se systicem dokut neblafne pok ho vypnout a chytne normalne.

Jirka

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 180.10 (?), 28.4.2012 20:54, zobrazeno: 29687x

Dobrý den... vzal jsem si od strýce celou sestavu vari..ale zlobí mě motor..ještě před nastartováním jsem vyměnil benzín, hadičky a ten filtr na benzín... ale jak to zkouším sebe víc tak nechce nastartovat..svíčka háže... mohl by mi někdo pomoct?? mockrát děkuji za Vaše rady Chládek

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 48.151 (?), 29.4.2012 15:02

Dobry den

Jaky motor jikov mate. Ja mam 60dv a tam je systic. Obcas kdy dyl nejezdi tak je nutne natocit se systicem dokut neblafne pok ho vypnout a chytne normalne.

Jirka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 178.235 (?), 29.4.2012 18:14

Jirko, zkuste rozebrat plovákovou komůrku a podívat se, zda plovák reguluje a není děravý.Hladina má být asi 8 mmpod dělicí rovinou komory.Jinak kvalitní nezanešená svíčka je základ.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
radll - (6) - 236.166 (?), 30.4.2012 18:22

zaleži na tom či je sviečka mokra to znamená že doteka benzin

skontrolujte zhasinanie (chcipak) niekedi to prebija od rukovete až po dinamo ten kablik sa rychlo prederie  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 204.254 (?), 11.5.2012 12:50

Pokud je svíčka vpořádku (nelépe nová) tak povolit misku karburátoru. Měl by protékat benzín. Pokud neteče je nutno zkontrolovat ventilek - rád se zasekává. Nejlépe je ho vyšroubit a počistit. Pozor pod ventilkem je těsnění, které bylo v mém případě problém - po dotažení ventilku se celkem utěsnilo!!!. I když byl ventilem plně funkční tak benzín neprotékal. Hodně zdaru. L.M.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 192.247 (?), 12.5.2012 14:26

I já míval problémy s nastartováním, zejména pokud delší dobu stála.     Osvědčilo se mi odšroubovat plovákovou komoru (na dně pod benzinem bývala kulička vody, případně nějaká nečistota). Uprostřed kruhového plováku zespodu vyšroubovat trysku, profouknout vytvořenou zátku z kapičky vody, zpět našroubovat a jelo to. Čas od času není na škodu vypustit nečistoty a vodu z nádrže.  P.H.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 73.140 (?), 29.5.2012 11:55

Všechno může být pravda. Pokud je svíčka mokrá a dává jiskru a přesto motor nenaskočí, bývá často střižený klínek zapalování.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 64.48 (?), 19.8.2012 12:43

nevím jestli to někomu pomůže, ale bylo mi doporučeno vypínat benzín ihned po zhasnutí motoru a ejhle od té doby nemám potíže se startováním

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
áda1 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (62) - 103.254 (?), 24.8.2012 23:18

Pokud zavřete benzín, motor necháte "doblafat" na volnoběh, pak se startováním problémy prakticky nejsou- svička bývá suchá... bez oleje a motor poté chytá prakticky ihned... pokud je studený pak neprve na sytič.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 86.48 (?), 25.8.2012 15:52

Dobrý den.

Mám terru jikov 2T a mam problém s otáčkami.

při zapnutém přívodu palivaTerra nejde do otáček a až se jakoby zahlcuje, nic neutáhne, nic nevyjede a jede jako by ani nejela, ale nezdechne.

Když vypnu přívod paliva tak otáčky po chvilce vylítnou na maximum a terra jede jak fík(dokud nedojde palivo v karbu.).

Prosím o radu co stím. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika