Vari a radlice na sníh



Stránky: 1,  2   
host - 20.84 (?) 
11.1.2010 9:01, zobrazeno: 36430x

Dobrý den, jsem majitelem jednoosého traktůrku VARI a jelikoš napadlo takové množství sněhu chci si koupit radlici na sníh. Máte s ní někdo zkušenosti, myslim si jestli se to nebude hrabat na tom sněhu.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 70.100 (?), 11.1.2010 9:33

Radlci mám, používám s malou převodovkou. Jde to, ale žádná sláva. S držákem na velké převodovce by to mohlo snad být lepší. Hlavní problém je, kam s ním. Dopředu to dlouho nejde a do strany taky ne. Fréza je řešení.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 105.8 (?), 11.1.2010 17:51
Zdravím, taktéž mám radlici, k malé převodovce jsem to ani nezkoušel, to je podle mě nesmysl. S velkou převodovkou problém není, práci to dokáže slušnou, rozhodně se s tím nenadřete, jako s ručním hrablem. Co se týče eventuelních problémů s prokluzem kol, musíte vzít v úvahu poměr odhrnované hmoty, hmotnosti stroje a povrchu, po kterém se pohybujete. Na hladkém nebo zledovatělém povrchu samozřejmě neutlačíte tolik, co na hrubším či měkčím podkladě.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 205.176 (?), 4.2.2010 13:40

Měl bych dotaz, radlici máte připojenou na které straně převodovky. Mám T20 a myslím si, že jako se připojuje pluh, že vlastně ořete na zpátečku. Na 1 stupeň pak vlastně couváte. Je to tak? Díky za odpověď. Roman

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 105.8 (?), 4.2.2010 15:50
Ano, mám to přesně tak, tedy shrnuji na zpátečku, která je u T-20 nejpomalejší a vyvine největší sílu. J.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 157.179 (?), 11.1.2010 21:57

Mám PONY IIa, což je tuším hoby třída Vari, mimo jiné s radlicí už mnoho let. V zimě jsem ji poprvé použil asi před 5 lety, když bylo to obrovské množství sněhu. Bydlím v podhůří a u nás není o sníh nouze. Radlice se osvědčila i v metrových bariérách. Vždycky jsem bariéry protlačil asi 5 m na několika místech. Později jsem koupil frézu. S prokluzem problémy nebyly, PONY má uzávěrku a na sněhu s ní zatáčí dobře. V létě používám radlici na urovnání terénu, třeba před setím trávníku, rozhrnování krtičáků na louce a pod. Práci sněhové frézy ale radlice nezastane, je ale nepoměrně levnější. Do nějakých 30 cm sněhu je účinek frézy a radlice stejný. Při větším množství sněhu je lepší fréza. Dokonce na rozbředlém sněhu je radlice lepší.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 71.145 (?), 11.1.2010 23:06

Tady a tady jsou nějaká videa pro představu

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 244.114 (?), 12.1.2010 4:38

Pokud by si někdo chtěl radlici vyrobit, tak k tomu stačí svářečka, rozbrušovačka a starý bojler.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 20.84 (?), 12.1.2010 9:42

Dobrý den, s tím bojlerem to je perfektní nápad. Děkuji za inspiraci.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 176.204 (?), 12.1.2010 12:09

Zdravím, zhlídnul jsem to video a je to palba.Myslel bych si, že to bude soustavně hrabat a ono to jede jak pila.No Hondu doma mám, bojler,který jem chtěl už několikrát vyhodit taky, tak se do toho pustím.Tak že taky poděkuju za podnět 

Kamil

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika