Trakturek Stiga vs. Starjet vs. Snapper



host - 239.112 (?)
27.9.2011 18:37

Ale nebude přerostlá. Já tak bežně seču, ale nesmí být mokrá či vlhká. S častějším sečením by mě manželka hnala a taky ta spotřeba PHM. Sečení hřiště je jiná kategorie, než zahrada - dvakrát týdně to je vlastně jen ježdění a zarovnávání trávy. Ne sečení.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 154.166 (?), 20.9.2011 22:29, zobrazeno: 19336x

Mám zahradu o výměře 4500m2  v mírným svahu. Trávník je místy nerovný. Síct předpokládám jednou za 3 spíše 4 týdny. Měl by byt schopen síct i vlhkou trávu poněvadž takto vysoká je vespod navlhlá skoro vždy .Uvažoval jsem o traktoru stiga estate royal 22 - prodejce i servis cca.4km , starjet aj 102-22(p2) - prodej a servis 25km, snapper rd 18vg40  - prodej a servis 20km.Potřeboval bych poradit s výběrem protože s trakturky nemám žádné zkušenosti. Nemusí to být ani tyto verze.

Díky za pomoc

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 9.2 (?), 21.9.2011 12:36

No tak jak vidím, tak jste vybíral velmi dobře. Stiga je vyráběna v GGP a oblíbena pro svoji spolehlivost a dostupnost náhradních dílů (dají se použít díly z Castelgardenu, Dolmaru a podobně, je to vyráběno v jedné fabrice).

Starjet a Snapper jsou vyráběni v Jičíně. Kvalitou jsou rozhodně na špici, co se týče poměření s konkurencí - masivní nápravy, litinové domky hřídelí sečení, motory Vanguard a další... rozhodně mohu doporučit.

Ani s jedním traktorem neuděláte chybu

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 239.112 (?), 21.9.2011 18:22

Výhoda je blízký servis. Co ušetříte na náhradních dílech u stroje se servisem z větší dálky, to více zaplatíte za dopravném. Já jsem při nákupu volil stroj se servisem 3 km místo 20 km. A cena PHM dolů už nikdy nepůjde, takže doprava se bude jen zdražovat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 254.50 (?), 21.9.2011 22:38

Tak pro porovnání uvedu následující radu: Stiga má hliníkové domečky hřídele sečení, sekačkové hliníkové unašeče nožů sečení, plechovou přední nápravu, složitou přístrojovku, hrozí poruchovost, drahé řemenice pohonu pojezdu atd. Starjet nebo Karsit : litinová přední náprava jednoduchá konstrukce jak pro ovládání tak i pro spolehlivost provozu, železné domečky hřídele sečení, kovové unašeče nožů sečení se střižným kolíčkem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 154.166 (?), 23.9.2011 19:41

Díky za vaše reakce, ale já jsem stejně stále nerozhodnut. Zprvu jsem si myslel na Snapper - rd18vg40 . Bohužel o tomto traktůrku jsem nenašel moc informací ohledně zkušeností s ním. Jak seče mokrou a přerostlou trávu, jesli něco praská a celkově jak se s ním dělá... Byl bych rád, pokud se s námi někdo podělí o zkušenosti s ním. A že se vyrábí v Jičíně znamená, že náhradní díly jsou v přijatelné cenové relaci?

Na stranu druhou u Stigy, že má nápravu svařovanou z plech.profilů - vždyť auta také. Je hodně případů, že se ohnou nebo jináč zdeformují - nebo je to jen prodejní trik?

Všichni prodejci své výrobky chválí - což chápu.. Ale znáte to "když ptáčka lapají, hezky mu zpívají".

Dík

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 253.27 (?), 14.10.2011 19:14

Jak se lapnete záleží jen na vás. Dělám servis výše uvedených strojů, ale mohu jen doporučit Starjeta nebo Karsita. Jsou konstrukčně jednoduché tak i snadno opravitelné a levné náhradní díly. KK

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 251.162 (?), 26.9.2011 22:11

Jsem správcem fotbalového stadionu, používám traktůrek Starjet 102-20. Plocha hřistě je cca 9000 m2, potřeba sekat 2x týdně a tento výrobek AGS Jičín se nemohu vynachválit. Doporučuji, jenom s tou výhradou, že sečení jednou za 3 - 4 týdny bude asi (a to platí pro všechny sekačky se spodním sečením) problematické, protože tráva bude již přerostlá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 239.112 (?), 27.9.2011 18:37

Ale nebude přerostlá. Já tak bežně seču, ale nesmí být mokrá či vlhká. S častějším sečením by mě manželka hnala a taky ta spotřeba PHM. Sečení hřiště je jiná kategorie, než zahrada - dvakrát týdně to je vlastně jen ježdění a zarovnávání trávy. Ne sečení.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 80.252 (?), 10.10.2011 21:58

Osaďte Seco vyokosběrnými noži a můžete sekat i vlhkou trávu klidně po dešti. vyzkoušeno na cca 20cm vysoké trávě. Vyšší nechte trochu proschnout třeba do odpoledne a pak tradá do ní. Chce to jet rozumně pomalu ale dá se to.

Na co bych chtěl u Seca upozornit tak jsou relativně křehké plasty kapot. Stačí se několikrát blbě otřít o plot, strom nebo podobnou překážku a plast se prorazí. Nesesedejte s nadlehčením se rukou na blatníku, prorazíte si blatník. Do koše si udělejte, nebo si nechejte při koupi namontovat ocelový deflektor, který bude srážet proud vzduchu s trávou dolů- občas se stane že kámen odmrštěný od nože prostřelí víko. Ale jinak všechna čest, Seco jede jak ďas a kdybych měl kupovat traktor do těchto podmínek (svah sekaný jednou měsíčně, příkopa ve svahu s podmáčenou spodní částí taktéž 1x /měs. a udržovaná zahrada sekaná někdy i každý týden celkem to má cca 3tim m2) znovu tak mám jasno. Seco aj 102-22 s automatickou uzávěrou dif.

Z.F.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 154.166 (?), 13.11.2011 23:38

Díky za vaše reakce, nakonec jsem se rozhodnul pro Snapper ELT 2440RD v posezoní slevě za 85 tis. s radlicí a řetězy. Hned jsem ho využil na posečení 15 cm trávy a v něm napadaného listí. Tráva byla mokrá, neboť jsou už ranní přímrazky. Mé první sečení mě nadchlo. Sběr výborný, nic se nezacpávalo až na jeden případ při opožděném vysypání koše, vše v pořádku. Ani v takto mokrém porostu s listím a svažitém terénu mi nechyběla uzávěrka diferenciálu. Toto je má první zkušenost a doufám, že i nadále bude pozitivní. V zimě hodlám prohrnovat s radlicí a o své poznatky se s vámi též podělím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika