Stiga Turbo Combi 53 S (koš)



host - 2.142 (?)
29.4.2010 18:36

tak konkrétně muj servisák mi řekl že na tuto sekačku se jiný nůž koupit nedá že stiga má nízkou hlučnost a kuli normám zůstala u kombi nože že umí vše ikdyž ne na 100proc ale je potichý.A jiné nože že stahly s prodeje, nehledě na to že bych mohl přijít o záruku.Druhý prodejce mi sdělil že opravdu nože nejsou a že sám neví jaký by na to pasoval že se s tím zabývaly a jedině prý zkoušet a zkoušet a že u nich záruku řešit nebudou že nůž jako nůž.6e se jim stalo také to že po zajetí se změnily nastavené hodnoty motoru a méně točily a pod a že to také mělo vliv na sběr... takže jsem z toho značně rozpoložen.Bordel a všude vám řeknou něco jiného.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                  
host - 26.58 (?), 29.4.2010 10:31

Nemám na noži téměř žádné lopatky (nejvýš 8 mm zahnutý nůž) a vyhazuje spolehlivě. A je stejný pro sečení i mulčování. Jednu kacířskou otázku: nemáte ten nůž namontován obráceně, lopatkami - zahnutým vyvýšením dolů? Ptám se proto, že můj nůž je velmi podobný z obou ostran, ale seká dobře jen z jedné strany. Domnívám se, že důležitější než lopatky je "vysávací" efekt sekačky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 243.22 (?), 29.4.2010 10:45

Lopatky na noži nemám vůbec ani malé.Nůž je z obou stran jen plochý.Jinak děkuji za odpovědi, asi se to pokusím nějak vyfotit..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 4.243 (?), 29.4.2010 12:05

Lopatky na nožích jsou různé a jiné. Některé nože to mají z jednoho kusu, jiné mají "ouška" přinýtované, třeba AL-KO. Poohlédněte se na netu po nožích do sekaček jako ND a sám uvidíte ty rozdily. Je to asi o tom, čím to ve výrobě osadili.  Ono nejhorší jsou ty sekačky 3 v 1 ap. protože pak ta sekačka neumí pořádně nic a všechno je to jen kompromis. A mulčování? To je specifická záležitost, náročná na výkon i použité specilní nože. Pokud se má mulčovat pořádně pak rozhodně nestačí něčím zacpat vyhazovací otvor. I ten slavný Mountfield má skladem několik tvarů nožů pasující k jedné sekačce a když se jim řekne, že aby sekačka pořádně sbírala vědí co podat. Prodyšnost koše může hrát svoji roli, ale od dobrého nože letí s hmotou tolik větru, že není boha, aby ho nenaplnil.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
habr.v - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (144) - 218.71 (?), 29.4.2010 13:13

Nic nefoťte a rovnou zajděte do prodejny, kde jste jí koupil a ukažte jim ten problem. Věřím, že to hned pochopí, nebo opište přesně číslo a název a kupte nový nůž z patkama!        Míra

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 2.142 (?), 29.4.2010 18:36

tak konkrétně muj servisák mi řekl že na tuto sekačku se jiný nůž koupit nedá že stiga má nízkou hlučnost a kuli normám zůstala u kombi nože že umí vše ikdyž ne na 100proc ale je potichý.A jiné nože že stahly s prodeje, nehledě na to že bych mohl přijít o záruku.Druhý prodejce mi sdělil že opravdu nože nejsou a že sám neví jaký by na to pasoval že se s tím zabývaly a jedině prý zkoušet a zkoušet a že u nich záruku řešit nebudou že nůž jako nůž.6e se jim stalo také to že po zajetí se změnily nastavené hodnoty motoru a méně točily a pod a že to také mělo vliv na sběr... takže jsem z toho značně rozpoložen.Bordel a všude vám řeknou něco jiného.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 26.219 (?), 30.4.2010 7:50

Vše už bylo řečeno: Obráceně namontovaný nůž, nízké otáčky (překontrolovat), nevhodná geometrie nože - musí mít lopatky. Koš z kvalitní tkaniny nemůže být na vině. Pokud servisáci tvrdí, že jiné než ploché nože nejsou k dispozici, nakopejte jim prdel a obraťte se na jiné, či přímo na dovozce nebo výrobce. P.G.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 4.243 (?), 30.4.2010 8:07

Nechtěl jsem už reagovat, ale já to vidím podobně. Stačí vzít katalog Oregonu a najít si ten, který je třeba. A záruka?. Nechápu proč by měla padnout, když chci, aby sekačka dobře sbírala? Totéž platí když budu chtít, aby dobře mulčovala a já si koupím nůž k tomu určený.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 90.168 (?), 30.4.2010 8:39

U prodejce reklamujte špatné plnění koše. Pokud to neumí dát do pořádku (neopravitelná vada), tak si nechte vrátit peníze a kupte neco jiného. Někde kupovat jiné nože atd. = nechat si na hlavu a navíc riskovat ztrátu záruky.   Gl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 4.243 (?), 30.4.2010 8:56

Co je špatného na tom, kupovat "někde" jiný nůž? Co o tom víte? Když sedí záběr a unašeč jaký problém? Je to jak s jiným řezným dílem. Třeba křovinořez nebo lila. Každopádně je to určitě jednoduší, než anabáze s reklamací. Ten originál nůž se tam dá vrátit vždy, ne?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 90.168 (?), 30.4.2010 9:07

Pokud si něco koupim, tak předpokládám že to má parametry které uvádí prodejce. Pokud to tak není, tak je na místě reklamace. Nebo myslíte, že když např. nepojede motor, tak by si měl taky koupit jiný lepší???   Gl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika