Sekacky Max 53 VBD, SP 535 HW 4S, XS 55 MHS / NTL



   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
   
host - 185.93 (?) 
14.1.2013 21:41

Dnes jsem se byl na ty sekačky v Mtf podívat a koupil jsem SP 535 HW 4S. Prodavač mi ji dost doporučoval a ten OleoMac, mi skoro rozmlouval.

Přidám pár postřehů:

- MAX 53 má motor Series 750ex, podle webu je to nějaká ekologická varianta Series 700

- Nastavení výšky sečení mě od MAX 53 definitivně odradilo. Je sice pěkné, že se otáčením ovládacího prvku dá výška nastavit plynule podle potřeby, ale nejsou tam žádné viditelné stupně, takže ani neni vidět, jak je to vlastně nastaveno. Měnit výšku behem práce bude taky nešikovné. Řekl bych, že je to ideální řešení pro někoho, kdo výšku nastavuje nanejvýš jednou na začátku sečení, ale já potřebuju nastavovat výšku sečení pro každou část zhrady jinak.

- SP 535 HW 4S má skutečně převodovku (někdo se na to ptal v jiném fóru). Mají ji pěkně nakreslenou v novém Katalogu.

- SP 535 HW 4S má skutečně jedno madlo shora a druhé zdola. Jsem na to zvyklý ze Stigy, takže mi to připadá normální.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
      
host - 169.26 (?), 15.1.2013 17:11

Já už mám sekačku taky doma. vybral jsem XS 55 MHS/NTL. Upřednostnil jsem ji před SP 535 HW 4S z důvodu madla a ovládacích pák a většího koše (70 vs. 60l). Boční výhoz nepotřebuju, regulace rychlosti pojezdu je stejně jen do pomala. S velikostí koleček jsem doposud neměl problém, tak snad i ty menší budou v pohodě. Jinak šasi je stejné.

Ještě musím opravit dezinformaci o motoru B-S DOV v MAX 53. Je to kubatura 160 ccm. Vycházel jsem z informací na webu a tam píší 700 series (realita 750 series). Debilní systém regulace výšky ji učinil pro mě nepoužitelnou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 185.93 (?), 15.1.2013 18:40

To už jsem tu někde psal, že ten MAX 53 má motor Series 750, ale podle toho, co se mi k tomu podařilo v rychlosti najít, tak Series 700 i Series 750 má kubaturu 160ccm. Připadá mi, že 750 je jen nějaká varianta Series 700.

Jinak sekačku (SP 535 HW 4S) mi přivezli dnes. Svůj názor na madla a pojezd jsem tu už psal, tak uvidíme, jak se s tím bude sekat doopravdy. Věřím, že dobře jsme nakoupili oba.

Ještě k těm madlům - ve srovnání se Stigou 47S, která používá stejný systém, je konstrukce madla u SP 535 HW 4S podstatně lepší. U Stigy je madlo plastové a ovládací lanka se do něj zacvakávají, u SP 535 HW 4S je celé madlo kovové a plastový výlisek slouží jen jako "polstrování" (je ovšem z tvrdého plastu).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 169.26 (?), 15.1.2013 19:51

Ať nám slouží, každý jsme vybrali podle svých potřeb. Jsem rád, že se nehádáme, co je lepší. Lepší je to, co komu vyhovuje.

Jinak jsem si všiml, že madlo resp trubka i při největším přitažení rychloupínáků má dole na šasi při přizvednutí sekačky malou vůli. Asi se to v trávníku ztratí...

Taky bacha na olej, měrka se při kontrole jen zastrkává, nešroubuje. Trochu jsem si potahal startovací šňúru (zatím je motor na sucho) a bublá pěkně...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 9.2 (?), 15.1.2013 20:38

Nene pánové, BS DOV700 je motor o obsahu 141 ccm - je to nižší výkonová kategorie :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 169.26 (?), 15.1.2013 21:28

Jenže MAX 53 má osazen B-S 750 serie a tudíž 160ccm...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 185.93 (?), 15.1.2013 21:44

Přesně tak. Na sto procent to platí o tom, který jsem viděl včera u Mtf na prodejně ve Zlíně.

Nejsem odborník na BS, vygooglit se mi podařilo tohle:

700 SERIES DOV

750EX Series™ Specifications

Oba mají 160ccm

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika