Sekačka neseče krátkou trávu



host - 7.158 (?) 
28.5.2008 20:26, zobrazeno: 4882x

Dobrý den,

dnes jsem si koupil novou sekačku Partner 4046 SDW a celý natěšený jsem ji hned vyzkoušel.

Docela mě ale zmrzelo, že sekačka nebere nízký střih. Má mít nejnižší střih 25mm. Přitom ta stará měla 28mm a brala daleko níže.

S novou sekačkou např jedu a ona neposeče když je v trávě sem - tam chodobka, tak ji nevezme.

Napadlo mě, jestli není z výroby tupý nůž? Musím se zítra kouknout a případně naostřit. Druhým řešením by bylo vyvrtat do šasi dolů další dírky, aby se výška nastavení koleček ještě více snížila. Když jsem to nastavil skoro až dolů (již mimo dírky), tak se to trochu zepšilo.

Co si o tom myslíte?

Vávra

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 103.220 (?), 29.5.2008 13:07

Do sekačky bych žádné díry nedělal.Nastavení je dostatečné a pokud máte trávu a zahradu srovnanou na výšku 28 mm tak klobouk dolů. Nesekal bych ani trávu na tak nízko, jelikož ji tak pravděpodobně brzy zničíte, pokud tam nemáte speciální druh traviny, který tento malý sestřih snáší.

Chyba bude spíše v noži a v jeho geometrii a lepším naostřením bude tráva lépe useknutá.Většinou z výroby bývají nože tupé.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 67.2 (?), 30.5.2008 11:48
Zkusíme nabrousit nůž. Děkuji za info
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika