Plně automatická sekačka Automower



host - 224.202 (?)
31.5.2011 14:30

osobní zkušenost nemám, ale v naší obci ji mají dva lidé - je tam taková milonářská ulice - nemají sice přesně totéž od HQ, ale ekvivalent, a byl jsem také zvědavý, co na to říkají, tak jsem se zeptal:
oba, aniž by se domlouvali, mají současně i klasickou sekačku a oba svými slovy v podstatě sdělili, že je to doplněk, nikoli náhrada sekačky - asi jako automat-vysavač, stejně k němu potřebujete normální vysavač

a jelikož nejsem milionář to vidím takto - dobrá sekačka pro mé účely se pořídí za 12- 15 tis., dobrá automat-sekačka za bratru 40- 60 tis.
z toho plyne pro mne jednoduchá úvaha - pro mne zbytečné

spíše je to o tom, kdo chce mít doma jakou hračku - osobně bych si za tu cenu raději koupil traktůrek a "hrál" si na něm 
jenomže proti gustu, žádný dišputát

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
PedroKV - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (127) - 16.68 (?), 4.4.2008 22:01

Podle "interaktivního filmu" na automower.cz něco přes hodinu seká, při vybití pod 30% vyhledává nabíjecí stanici a dobíjení trvá 40 minut.

Nicméně životnost NiMH baterií zmíněných v předchozím příspěvku je jestli se nepletu 1000 nabíjecích cyklů a NiMH baterie trpí paměťovým efektem. Pokud to budou kvalitní baterie (správně akumulátory), bude jejich životnost okolo 2-3 let. Pokud to budou nějaké standardizované velikosti, tak nebude příliš nákladné je pořídit mimo obvykle drahý značkový servis.

Co by mě ale trápilo:
-podle toho interaktivního filmu sekačka nepracuje efektivně. Moje představa by byla "instalace" odbornou firmou, která do sekačky nahraje tvar zahrady a polohu překážek, třeba i pomocí GPS (vím o odchylce GPS) a sekačka bude sekat tak, jak seká každý rozumný majitel zahrady. Díky GPS bude sekačka vědět o své poloze na zahradě a zároveň bude možné omezit její funkčnost na tuto lokalitu +- 200 metrů. Tím se zajistí i možnost půjčení sousedovi, když mu klekne sekačka a zároveň zablokování po krádeži. Tak, jak seká tahle sekačka teď-dle toho filmu, protože sekačku jsem na živo neviděl-tak některou plochu seká třeba 20x, a někam se dostane až za x hodin/dní. Spoustu energie vyplýtvá na otáčení a 30% energie zůstává nevyužito-slouží jako rezerva výkonu, aby se sekačka dostala do nabíjecí stanice
-krádež je to, čeho bych se bál, i kdyby šla jakkoliv zablokovat
-jak na sekačku reagují psi bych opravdu chtěl vidět :-) A pak taky slepice. :-)
-ad žací ústrojí: pokud se musí měnit co 14 dní až měsíc, tak to není moc příjemné, na druhou stranu to nevypadá moc složitě to vyměnit, otázkou je cena těch nožíků. Diskutabilní mi přijde záběr téhle sekačky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 102.119 (?), 5.4.2008 11:28

Souhlasím s Vámi i s neefektivním využitím elektrické energie pro tuto sekačku. Pokud bych mohl posoudit, lepší řízení pohybu po vyhrazené ploše mají automatické vysavače, které mají navíc několik předprogramovaných systémů trasy a navíc paměťový efekt na plochu, kterou mají čistit, proto jsou i efektivnější a el. energii využijí opravdu na práci a né přejíždění stále po stejném místě v trávníku.

V návodu jsem se dočetl, že plné nabití akumulátorů na 100% trvá 12-15h s originální nabíječkou. Stav při interaktivním použití -za 24 h jela sekačka 16h40min na baterie, / nejlepší a nejvýkonnější model./ což když podělíte vychází cca 2,4h na jedno nabití baterií / to už je v rozporu s návodem, kde uvádějí cca 1,2h na 1 nabití a navíc nepojede pod 30% sekací nůž a sekačka hledá nabíječku- další neefektivní čas pro baterie/ Když k tomu přičtete časy potřebné pro nabíjení 16-17 cyklů po cca 40-60 minutách, a vynásobíte to běžnou sekací sezónou ve dnech, tak zjistíte, že ty baterie když vydrží rok tak budou super a tak jim ta interaktivní reklama moc nepasuje a jen uvádějí zavádějící údaje.Navíc záběr sečení je 22 cm a nastavitelná výška od 2-6cm a jak tu někdo uváděl, že není nutné mít pozemek srovnaný, tak se dost mýlí.

Odcizení těchto strojů HQ vyřešila PINem, který se zadává při spouštění ale pro zloděje to nebude problém, spíš by v tom měl být za ty peníze i navigační systém a alarm s vyhledáváním GPS jak jste psal. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 172.199 (?), 25.4.2008 22:08

kosi super,  noziky stojia  asi 10 sk na vymenu, davam tam noziky-cepel do rezaka kobercov  staci zalomit,  diera presne sedi,

vymena 3-4 tyzdne, kosi neuveritelne  odborne   a ma pamet na pozemok stale ho uklada a ked ju dam na vedlajsi pozemok treba dat kod aby to vedela,--kosacka,

ma manever neopakovaneho  uhla a gyroskop.meria vysku travy a nastavi si sama rychlost

moji susedeia  dodnes po 2 rokoch krutia hlavou...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 100.54 (?), 6.8.2013 4:00

Tak jen pro uvedení na pravou míru...

Životnost břitů - pokud je plocha čistá(bez větví, hraček psů apod.) nože zvládnou měsíc bez problému a pak se dají otočit. To znamená jedna sada 3ks vydží 2 měsíce, a že se po 1000m2 musí vyměnit je blbost! Sezóna(6měsíců co roste tráva) se nechá bez ztráty kvality přežít s max 10ks nožů a to je jeden ještě jako záloha. Balení 27ks vyjde na 1700kč... pokud ovšem není plocha přizpůsobena tak jich člověk zdělá třeba i 50, ale je to jen jeho chyba.

Životnost baterie - že nabíjecí cyklus trvá 12-15hod je nesmysl, hodinu nabíjení/hodinu sečení je ověřená realita. Životnost baterie zaleží pouze na majiteli, když ji každý podzim, zimu nechá do mrtě vybít tak ji opravdu může za dvě sezóny vyhodit a koupit za 2000 novou +1000 servisákovi drahá sranda. Přitom stačí ji za dobu kdy sekačka stojí (podzim, zima) sekačku vložit do stanice a strčit do zásuvky.  Voda pro sekačku není problém, jen se sníží doba sečení páč je tráva těžší a sečení je energicky náročnější. Sekačky jsou dobře izolovány a navíc je jejich tělo velice dobře vymyšleno, jediné kde bývá občas problém je u nabíjecí stanice, pokud je špatně umístěna(např. pod střechou kde na ní při každém dešti teče voda proudem). Navíc tak před půl rokem HSQ zkvalitnila materialy nabíjecích ploch(které často trpí oxidací)..

Největší problém mowera je pořizovací cena, ale luxus se platí. Ohraničení je až na 260ku(páč ta chodí bez kabelu kvůli tomu, že na maximální plochu kterou sekačka zvládne nestačí slabý kabel a musí se použít silnější. Ale když někdo dá přes 100k za sekačku tak nejspíš má i na kabel  ) z větší části součástí balení. Jen málokdy člověk spotřebuje na instalaci všechen kabel. Jiná věc je pořidit malou sekačku na plochu větší než udává výrobce, pak samozřejmě chybí kabel a kolíky atd... a musí se dokupovat. Pokud instalaci provede člověk co u toho přemýšlí obvykle má všeho akorát. Je dobré nechat si automowera naistalovat od prodejce páč ten s tím má obvykle zkušenosti a člověk předejde spoustě problému se signálem a člověk se dozví jak případně zahrdu poupravit aby to opravdu bylo bez práce...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 224.202 (?), 31.5.2011 14:30

osobní zkušenost nemám, ale v naší obci ji mají dva lidé - je tam taková milonářská ulice - nemají sice přesně totéž od HQ, ale ekvivalent, a byl jsem také zvědavý, co na to říkají, tak jsem se zeptal:
oba, aniž by se domlouvali, mají současně i klasickou sekačku a oba svými slovy v podstatě sdělili, že je to doplněk, nikoli náhrada sekačky - asi jako automat-vysavač, stejně k němu potřebujete normální vysavač

a jelikož nejsem milionář to vidím takto - dobrá sekačka pro mé účely se pořídí za 12- 15 tis., dobrá automat-sekačka za bratru 40- 60 tis.
z toho plyne pro mne jednoduchá úvaha - pro mne zbytečné

spíše je to o tom, kdo chce mít doma jakou hračku - osobně bych si za tu cenu raději koupil traktůrek a "hrál" si na něm 
jenomže proti gustu, žádný dišputát

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 172.199 (?), 25.4.2008 22:02

Dobry večer,

mam G1  automower uz  2 roky,

jeto super vynález a kto to nevidel nepochopi, kazdy!!!kazducky den poseka dokonale travu, nerobi ziadne pásy a dokaze  to aj na 2 cm!!!aj ked prsi nema problem.

travnik treba menej hnojit a zavlazovat lebo  stale mulcuje, ked naprogramujete v noci ani ju nebudete pocut! nerobim reklamu ale  je to nas clen domacnost -vola sa frogi,

inak mam stupanie na pozemku asi 2O.ˇ%,a normalna motorova honda mi stale znicila prechod na stupani na travnik,,,droty treba  samozrejme natahat do zeme cca 15 cm od okraja travnika.rozmyslam kupit  novsi model ale  G1 je krajsia, aspon pre mna.pozor kupujte  220 nie slabsiu.,

ak uvazim ze  honda stala 25 tis a treba na nu servis olej benzin hluk...

ukradnut sa neda mimo  stanice nefunguje  ak odide na 2 m od oplotenia  spusti 120Db alarm

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 187.3 (?), 25.9.2008 14:41

Všichni kdo Automower odmítají ale neznají nikoho kdo ji mají mne pobavili. Taky nemám Audi, přeci kdyby bylo tak skvělé, musel by ho mít v garáži každý... nebo ne?

Známí má dva roky nejlevnější verzi HQ bez automatického nabíjení a nemůže si ji vynachválit. Když přijde z práce tak ji dá na zahradu, před spaním ji najde kde leží vybitá a dá ji do garáže na nabíječku. Zahrada je pěkně posekaná, méně hnojí a ta sranda jak se lidi zastavují u plotu a koukají... 

Je nutné zakopat ohraničující drát do země, když ho jen necháte zarůst, tak ho stejně dřív nebo později přesekne a zastaví se. Nože měnil asi po roce (ten tip s odlamovacími noži je zajímaví - zkusíme), baterka zatím v pořádku. Zahrada rozhodně nemusí být perfektně rovná, zvládá slušné hrby a sklony.

Automatickou sekačku budu také kupovat, jen by mne zajímali zkušenosti s konkurenční Robomow - nemáte je někdo?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
DAKR - (2) - 110.130 (?), 6.10.2008 21:53

Pěkný den ve spolek, musím říci že po přečtení příspěvků jsem váhal jestli sem mám něco připsat ale nakonec mě to nedalo. Nevím kde přesně byly získávány ty podrobné informace a zkušenosti. Rád bych nějaké skutečnosti uvedl na pravou míru.

výměna nožů - záleží na čistotě trávníku pokud je to opravdu okrasný trávník a není na kraji lesa kde padají šišky vydrží jedna sada nožů i sezónu - navíc se nové modely točí na obě strany takže nože mají dvě ostří a jsou uloženy výkyvně - výměna? možná jednoduší než u normální sekačky - nože se dají koupit v různých baleních čím více tím levněji

životnost baterie - samozřejmě záleží na zatížení velikosti pozemku a svahu dále potom na instalaci sekačky znám člověka který má starší model od roku 2002 a má původní baterii a to se sekačkou nezachází v rukavičkách :-) nová baterie není až tak drahá a dobrý servis ji vymění téměř na počkání

nerovnost trávníku - sekačka zvládne bez problémů svah 25° to je jako benzínová není dobré když je trávník drnitý - ale i ty drny překoná trpí ale více podvozek a kolečka

voda - samozřejmě když spadne do jezírka nebo do bazénu tak máte vyděláno ale to i u benzínové - jinak proti dešti je velice dobře uzavřena a zaizolována

kabel - kabel okolo pozemku vám natáhne seriózní prodejce i zadarmo ví jak na to a je to otázka pár hodin nemusí se zakopávat v ceně jsou skobičky které přichytí kabel k zemi a za měsíc budete mít problém ho vůbec najít ale samozřejmě na některých místech je lepší ho zaříznout do trávníku třeba tam kde se na trávník vchází

uvedená sekačka je již vlastně čtvrtá generace od fy HSQ takže bych řekl že je docela vychytaná a nepotřebuje žádnou GPS, má mnoho funkcí které si může nastavit sám zákazník a ještě více které mlže nastavit zaškolený a kvalifikovaný prodejce je tam třeba timer takže si nastavíte aby vám třeba nejezdila když jste doma nebo jen přes noc atd. samozřejmě se nastavuje i to vyhledávání nabíječky ale to už je na zkušeném prodejci ti dobří to mají v ceně

A cena? Když má někdo zahradu 1800 m2 tak je to na traktor s tim musí jezdit navíc traktor zabere v garáži podstatně více místa a cena je stejná. Samozřejmě kupovat si Automower na 200 m2 je přepich.

Nechte si ji předvést u nějakého prodejce...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 217.146 (?), 12.10.2008 16:02

zajímalo by mne jestli je opravdu nutný ten ohraničující vodič, pozemek na kterém bych chtěl sekačku používat je ohraničen buď plotem nebo betonovou zídkou. Jestli se to chová jako vysavač roomba tak si myslím že ty dráty nepotřebuju

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Chemický Alí - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1247) - 7.210 (?), 12.10.2008 16:15

Prostě - POTŘEBUJETE, berte to jako fakt.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika