Náhrada filtru



mfilip - (2) - 215.98 (?)
10.11.2009 10:56

Cena kolem 300 Kc je uz mnohem rozumnejsi...

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 126.89 (?), 1.3.2009 17:06, zobrazeno: 7813x

Dobrý den,

chci se zeptat jestli někdo neví zda se nedá sehnat olejový filtr na zahradní traktor Castel Garden 200 (mountfield), v pátek jsem ho kupoval stojí 450 kč u mountfieldu což si myslím je docela dost. Nemáte někdo zkušenost jestli tam nepasuje nějakej jinej filtr např. autovej.

Dík všem 

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
HH - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (154) - 112.250 (?), 1.3.2009 20:45

 a co tam máte za motor? jinak pokud je stroj v záruce používal bych originální díl. Kolikrát ročně měníte filtr? existují i neoriginální náhrady (ratioparts, oregon), ale aby vás ušetřená zhruba třetina ceny nepřišla draho (btw nezdá se vám i olej moc drahý? tam by se taky určitě dalo ještě ušetřit. máte stroj za x desítek tisíc a kvůli "ušetřeným" pár stovkám ročně...)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 34.4 (?), 3.3.2009 11:23

Dobrý den. Vámi poptávaná možnost náhrady olejového filtru motoru B&S v traktoru Castell Garden je spojená s velkým ririkem vážného poškození motoru. Motory Briggs pracují s úplně jiným tlakem, průtokem, teplotou olejového systému. Tomu je uzpůsobená technika oil filtru. Při studeném startu je schopen filtr otevřít obtok, aby po dobu zvýšené hustoty oleje nedošlo k výpadku mazání.Druhou stránkou je odolnost vlastní filtrace proti teplotě. U vzduchem chlazených motorů může teplota olejové náplně dosahovat i víc než dvojnásobku teploty oleje oproti vodou chlazeným agregátům. I těmto extrémním podmínkám je uzpůsoben filtr tak aby se neznehodnotil a skutečně byl olej za provozu filtrován. Proto bych žádné pokusy za žádných okolností neprováděl.

Druhou stránkou je cena, kterou jste zaplatil u firmy Mountfield. Přesně to odpovídá jejich filozofii. Tvářit se jako lidumil rozdávající auta a slevy na kole štěstí, ale protože zákony ekonomiky jsou neůprosné, někde je potřeba ty peníze nejprve vydělat. No a tak prodávají za přemrštěné ceny z kterých se máteli štěstí vypočítává ve svém důsledku velmi diskutabilní sleva. Pro Vaši informaci, ofisielní cena oil.filtu do traktorových motorů v zástavbově kratším provedení je 314,-Kč včetně DPH. Zástavbově dlouhý filtr je výrobně levnější(není to uvnitř tak nahňácané) a byl by i prodejně o něco níže. Respektivě stojí 289,-Kč. Abych Mountfildu úplně nekřivdil, v obou případech hovořím o filtru se sady která obsahuje 12ks a 1ks je proto levnější než balení v blistru. Ten blistr ale ničemu nepomůže, je tojen drahý obal. Proto si myslím že je správné zákazníka na toto upozornit a prodat mu výhodnější variantu. S pozdravem Mirek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
mfilip - (2) - 215.98 (?), 10.11.2009 10:56

Cena kolem 300 Kc je uz mnohem rozumnejsi...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 165.56 (?), 10.11.2009 20:29

Mám stejný traktor a v Mountfieldu byla opravdu cena jakou uvádíte, když jsem se loni ptal. Taky se mi to zdálo hodně. Nelze ale paušálně tvrdit, že všechny náhradní díly na zahradní techniku mají předražené. Ten filtr jsem nakonec koupil jinde - na lignusfm.cz. Tam byl loni za cca 290 Kč. Objednal jsem přes internet a vyzvedl u nich na prodejně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 215.98 (?), 11.11.2009 10:46

Dekuji vam.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Kouří do místnosti29.5.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.5.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika