Kátrování hlíny na zahradě



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
      
host - 180.243 (?) 
2.3.2009 13:06

Napadlo mne to udělat z vyřazené míchačky na beton. Prostě jen plechový válec nahradit pletivem. Zbytek by zůstal - po prosetí zeminy by se zbytek vysypal do koleček.

Co vy na to?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
         
host - 99.214 (?), 2.3.2009 14:32

Taky jsem viděl něco principielně vycházejícího z klasické míchačky.

Ivan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 78.226 (?), 2.3.2009 15:15

Jo ta míchačka by šla ale je těší zvolit vhodný typ síta! Síto se nesmí ucpávat ale ani nesmí vypadávat velké kusy zeminy je to fakt složitější! Bacha ne to!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 199.78 (?), 21.4.2013 20:37

Taková prosévačka se dávno používá a spolehlivě funguje. Pokud chcete vědět něco bližšího, nebo ji vidět v praxi, spojte se s p. J. Blažkem, Slavče 22 u Křemže, okres České Budějovice. Na válec je použito běžné plotové pletivo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 210.203 (?), 17.4.2014 16:36

Měl jsem rotační síto na malé míchačce, průměr cca 450, délka asi metr, fungovalo to bezvadně, zpracoval jsem na tom dva kopce ze základů. Potřebujete jen přírubu,  talíř z cca 2 mm plechu a k tomu navařit kolmo roxor, na něj opět kolmo kruh z roxoru a potáhnout to (zevnitř) vhodným pletivem.

Dávat deset tisíc za hračku od Scheepachu je blbost, tohle pořídíte při nejhorším za pár stovek.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 224.1 (?), 2.3.2009 15:28

koukněte na přesívač rs 400 od firmy Garland, funguje bez problémů... E.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 180.243 (?), 2.3.2009 16:00

Věřím, že to funguje, ale je to moc drahé! Stará lehoučká míchačka s děravým bubnem bude do tisícovky. Co se síta tíká, tak jsem uvažoval o použití tahokovu, viz třeba Tahokov z černé oceli

Takový rozměr 22x15mm by se mi tu "míchačku na kompost" líbil.

No, zatím pouze teoretizuji...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 78.226 (?), 2.3.2009 20:06

To síto by na tenhle účel bylo vhdné ale volil bych raději to s těmy ostrými hranamy!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 78.226 (?), 2.3.2009 16:30

Ten stroj (rs 400) nedoporučuji to je tak nekam na záhonek ale ne pokud chcete přesít celou zahradu. To je výhodnější si pořídit větší např. Bubnovou prosévačku zeminy a substrátu nebo prosévačku substrátu a kompostu přiložil bych adresu ale boužel nejde mi to. Ale pokud máte čas a odvahu je nejlepší si zhotovit prosévačku zeminy sám (vybrační nebo bubnovou). Na internetu je mnoho inspirací nebo jak již bylo zmíněno použíjte starou míchačku a předělejte ji na prosévačku zeminy. Mnoho uspěchu!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
marek555 - (6) - 71.145 (?), 2.3.2009 16:57

Vibační síto

Prosévačka písku
Prosévačka písku
Prosévačka písku
Prosévačka písku
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika