Jaký zahradní traktůrek?



host - 111.1 (?)
28.1.2009 8:15

mám T1000HD z rakous za 47000,- a je perfektní

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3   
host - 134.242 (?), 29.5.2008 22:43, zobrazeno: 47320x

Dobrý den.

Potřeboval bych poradit jestli pořídit zahradní traktůrek Partner 155-107 HRB nebo Alko Comfort T 1000 HD.

Děkuji.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 109.57 (?), 30.5.2008 13:45

No já říkám, že z těchle dvou asi Partner, ale reději např Jonsereda 2216CMA2, ano je to rána do 31. 5. 08 je za 69.900,- ale taky traktor s V-twinem a hlavně bez problémů. Husqvarna je stejná ale má motory Kawasaki který není tak rozšířený jako Briggs&Stratton a v podobné ceně 1válec.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 71.8 (?), 30.5.2008 21:54

HQ, Johnsered, Partnera a Electrolux je stejný základ akorát snad jiné motory a nějaké drobnosti kolem žac. ústrojí.Jinak cena docela rozdílná.Na co dát taky pozor jestli to není náhodou verze -  Assemblage in U.S.A.- pak je traktor sešroubován šrouby se závitem Whitwort tatže je docela problém něco demontovat protože např.klíč 9 je malá 10 velká (šrouby krytu na žac. ústrojí) atd...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 174.222 (?), 31.5.2008 10:40

1.kawasaki verze motoru nevýhoda?Profi motory s nízkou spotřebou.B&S se dává hlavně jako hobby motory, je to kompromis-nízká cena: vyšší spotřeba a menší životnost, a jejich vanguard není tak rozšířen jak by si zasloužil.Kawasaki s dvouválcem 15hp jezdí za 1,7-1,8 l/mth a teď jejich novinka má u 24hp-čka udávanou spotřebu 1,4 l/mth, ale ten je už vodník.O tom se amíkům může nechat zdát i u těch kohlerů.

2.dokupoval jsem deflektor a příslušné šrouby zase měli atyp.závit, z toho by jeden brečel.Obyčejný 6mm šroubky!!!

Jinak problém demontáže nevidím v případě kvalitních klíčů, nejlépe uzavřených, mouchy to má vážnější, než tyto povrchní.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 118.8 (?), 2.6.2008 10:47

Pane kolego, rozhodněte se podle nejbližšího prodejního a zároveň servisního střediska. Kámen v trávě problematiku kvality stroje až zas tak neřeší...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 147.2 (?), 9.8.2008 23:52

Rozhodující je kolik chcete investovat. Dobrý traktůrek stoji sto tisíc. Zaleží co je pro vás rozhodující : velikost pneumatik, výkon motoru, dostupný servis, uzávěrka diferencialu, velikost koše, záběr sečení, další využití a přídávná zařízení, potřeba mulčovat?... výběr slušných traktůrku je, ale nečekejte v radách zde nejlepší řešení pro váše podmínky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 111.1 (?), 28.1.2009 8:15

mám T1000HD z rakous za 47000,- a je perfektní

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 99.214 (?), 28.1.2009 14:43

Já koupil ALKO 100HD přes ebay z Německa a zatím spokojenost. Avšak je to opravdu sekačka s možností si na ní sednout a nemuset za ní běhat. Dodělal jsem za traktůrek/ dost honosný název/ kouli i plocháč s otvorem a tahám za ním káru se dřevem, listím, ořezané větve, sklizená jabka,.... Nyní bych chtěl dodělat mulčování a zatím jsem objevil plastový klín do výfukového kanálu, ale ta cena... kousek plastu a necelé 3 tisíce. Výrobní cena výlisku bude několik desítek korun plus rozpočtení formy... takže se pokusím jej vyrobit. Nemáte s tímto zkušenost??? U originálu se nemusí přidávat nůž, lae myslím si pokud by byly 4 nože, že by mulčování fungovalo lépe.

Ivan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 165.35 (?), 28.1.2009 18:28

Taky jsem tak uvažoval, než jsem si přečetl test na netu o traktorcích. Jen tak pro zajímavost., Patrner či Elektrolux nebyly doporučeny - vůle v řízení, nemají ložiska v kolech atd. Vyhrála to Honda, pak Mountfield XT190HD.Traktor to není jen motor, ale kulové čepy, ložiska atd. Soused má AGS jednoválec 17,5 HP dva roky a je OK. AGS má ložiska v kolech atd. Jednoválce mají AVS systém proti vibracím. Já jsem loni na podzim koupil Mountfield XT200HD. Má dvouválec B&S V TWIN. Drtivá většina šasi traktorků se dělá v Itálii, i Honda má jejich šasi.Alko či Stiga mají šasi taky z Itálie. Rám je svařovaný. Chtěl jsem dříve Husqvarnu CTH150 - ale co z motoru Kawasaki, když nemá na kolech ložiska, deflektor místo koše stojí 3.500 Kč a deflektor na Mountfielda stál 800 Kč. Husqvarna nemá přední nárazník (je k dokoupení za cca 3.200 Kč), Mountfield ho má v základní výbavě. K Mountfieldu jsem dostal ve výbavě mulčovací sadu - jiné nože než jsou na sekání, ucpávku vyhazovacího otvoru a i nabíječku akumulátoru.Olej mi dali do motoru zadarmo. Předvedli a ukázali obsluhu. Dokonce mě technik nutil, ať si traktor sám vyzkouším hned když mi ho dovezl.Takže já na Mountfield nemohu nadávat.

Husqvarna, Partner či Elektrolux ovládají rychlost hydropohonu jakousi pákou. Honda, Mountfield, rychlost pohybu ovládají nohou - kolébkovýn pedálem. Tak co je lepší? Podle mě pedál na nohu.

Jsem zvědav, jak XT200HD obstojí se sousedovým AGS. Příbuzní od kolegy z práce mají XT200HD dva roky a jede bez problémů. Opravdu je třeba se dívat i na servis. Já mám Mountfield 2 km od domu.Když mi prodejce Husqvarny řekl, že jejich traktorky jsou na sekání parku a ne na sekání louky, tak jsem přesně věděl, že to není výrobek pro mne. Z AGS mi naopak napsali, že nerovnosti pozemku jejich výrobku nevadí. Proč jsem teda nekoupil AGS - protože jsem za cenu sousedova jednoválce koupil v akci dvouválec. Taky servis mám mnohem blíže.Hydropřevodovku má AGS i Mountfield - Castel Garden stejnou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 99.40 (?), 28.1.2009 20:20

Koupě XT 200HD je pro údržbu okrasných trávníků určitě dobrá volba. Vždyť ať si koupíte Solo, Hondu či Stigu dostanete vždy Castel Garden jenom v jiném hávu a daleko větší ceně. AGS je však konstrukčně bytelnější přizpůsobený sekání nerovnějších terénů. Proto AGS nabízí kromě hobby strojů i stroje s dvouválci Vanquard případně zesílenou převodovkou K62. To u Moutfieldu koupíte pouze zastaralé hobby motory BS Intek a spojku K46 případně mechanickou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika