Jaký stroj si koupit k údržbě zahrady 3.000m a luk 7000m2?



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 181.210 (?) 
26.7.2009 0:33

To je nesmysl, že mulčování je dnes modní zaležitost. a půda se znehodnocuje.Z mého bezprostřednihon okolí přešlo na mulčování už poměrně dost lidí a že by někdosi chtěl znehodnotit pozemek, tak ton opravdu vážně pochybuji. Sám můžu potvrdit, že louka je stejná jako při sečení bubnem a osobně si myslím že tráva je lepší ve smyslu, že je tam více lučních kytek apod.Od té doby co mulčuji, mě vůbec nenapadlo vytáhnout bubnovku.Navíc to víc prospívá půdě a vneposlední řadě je s tím vším méně práce.Sečení bubnem jen v případě, že potřebuji seno, jinak má mulčování jen samé výhody. MB.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
Rony - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1084) - 175.250 (?), 26.7.2009 7:52

Nemám moc konkrétní informace o mulčování, o jakou se přesně jedná činnost. Proto budu vděčen, kdyby to někdo, kdo má i praktické zkušenosti popsal co nejpodrobněji. Nebráním se tomu to zkusit a pak můžu porovnat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 133.213 (?), 26.7.2009 11:44

Tak se Vás zeptám jinak. Kolik let už mulčujete? Případně Vaši známí? Tipuju že tak max deset let?...To je velmi krátkodobé hledisko. Až to bude tak řekněme 30 let, udivíte jak se složení rostlin změní. Každopádně mulčování luk (nemluvím o okrasných trávnících) je dnes preferované hlavně z důvodu jakési praktičnosti. Není třeba nic shrabovat a odklízet. Pokud je tu nějaký odborník, určitě to potvrdí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Rony - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1084) - 175.250 (?), 26.7.2009 14:15

Teď nevím, zda je to otázka na mne. Jinak uveřejnil jsem v tématu "Plevele" vlákno "Potlačení plevele Kakost luční" a to 30.5.2009, kde jsou i fotografie. Takto to dělám přesně od roku 1980, kdy se zrušil chov králíků. To znamená 3x sečení a ponechání.  Ten třetí pokos je těsne před sběrem švestek, protože v sadu již převládají.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 133.213 (?), 26.7.2009 16:28

Omlouvám se, příspěvek byl pro host - xxx.xxx.181.210

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 181.210 (?), 27.7.2009 15:27

Pro Ronyho- Osobně si myslím, že máte porost málo nadrcený -určuji podle fotek- je tohon velká masa na jednom místě, a potom dlouho trvá než se tráva rozloží a dochází k zahnívání.Stroj to nadrtí mnohem jemněji a netrvá tak dlouho rozklad.Bubnová sekačka to při sečení 3x ročně-je toho moc a je to vysoké nezvládne nadrtit tak najemno. Sám mulčuji 4 rok- myslím, že se u nás začali prodávat první mulčovače tak před 6-7 lety.  Do té doby jsem sekl bubnem a hrabal.Normálně se musím smát tomu když někdo radí 3x ročně sekat plochu 10 000m2 a hrabat hráběmi-to jsou opravdové manévry- navíc když není seno potřeba. VIZ název příspěvku.  Pro údržbu těchto ploch a tohoto zadání je tento typ stroje asi nejvhodnější.Rozebírat tady, že mulčovač není určen pro okrasný trávník okolo domu tady vůbec nebudu. A jak to bude vypadat za 30 let -asi nejspíš stejně- ale to už tady pravděpodobně nebudu. MB.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 118.24 (?), 28.7.2009 7:09

jen pozn: "Bubnová sekačka to při sečení 3x ročně-je toho moc a je to vysoké nezvládne nadrtit tak najemno. " - no z podstaty věci a konstrukce bubnová sekačka není stavěná, aby něco drtila. Má trávu useknout a položit do řádku. Trošku ji naseká v jediném případě - pokud opakovaně přejedete již pokosený řádek.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 3.166 (?), 1.8.2009 17:26

A co ovečky??

Mám 8500 m2. 6000 pasu a ostatní sekám. Na jaře nakoupím jehňata (7ks, 1200 Kč/ks), do prosince pasou, pak následuje porážka a přes zimu, kdy je přimrzlo posekání nedopasků. Pastva není dokonalá, protože když je trávy nejvíce jsou jehňata ještě malá. Pasení se projeví až ve druhé polovině roku, ale děje se samo, pouze s přísunem vody a minerálů. Výborné jehněčí stojí zato. Další investice navíc jdou na mrazák a oplocení (pokud nemáte). V současné době ještě registrace.

JA

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 245.31 (?), 1.8.2009 17:53

Pro pana 003.166 Taky jsem o tom s jehňaty uvažoval, ale sníme tak dva kusy za rok a co se zbytkem.Existují nějaká jatka, které ovce bez problémů vykoupí, nechce se mi je prodávat po jednom na inzerát. Nejsou už v prosinci přerostlá, nejlepší maso je tak do35Kg živé váhy podle plemene.Ještě mě zajímá, jak stará zvířata kupujete, případně plemeno.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 96.2 (?), 2.8.2009 16:14

Ovce jsou suveréně nejjednodušší a nejlevnější řešení. Mimo vody se o sebe postarají, nepotřebují údržbu a na podzim budou vypasené jak prasata.

To že je nesníte vy, je vedlejší. Nechte je zapíchnout a udělějte pro známé skopové hody.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika