Jaký štěpkovač mi doporučíte?



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
            
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?) 
9.1.2014 13:05

princip je odvozen od kladívkového šrotovníku na zrní a kukuřici, ale systém cepových drtících kladívek je doplněn o kyvné sekací nože. Je to v ČR patentově chráněno a číňani to dosud nevyrábějí. Při práci to vypadá asi takto

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
               
host - 91.178 (?), 11.3.2014 12:12

Já bych potřeboval drtič který si poradí se smrkovými větvemi, krocenou vrbou i ovocnými větvemi.Nechci jako soused stát vedle drtiče a odstřihávat jednotlivé odnože.Je takový?Na afrikány, stonky rajčat a vůbec zbytky rostlin i s hlínou mi stačí výkoná el.sekačka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Roman-Lesnictví a dř - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (215) - 209.12 (?), 12.3.2014 1:29

Za sebe bych Vám doporučil český, kovový drtič Vares Shark o výkonu 2,6,nebo 2,8 kW.

Založil jsem o tomto drtiči vlákno, kde si myslím, že se dočtete zajímavé informace.

Jsem s ním moc spokojený a dobře si poradí i s nepodajnými větvemi, díky jeho velkému otvoru pro větve. Přesvědčil jsem se o tom u mé známé, kde byly větve převážně ze zanedbaných ovocných stromů a ořešáku. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 150.101 (?), 12.3.2014 21:15

Mám asi 1ha akátového lesa a velkou zahradu.Chtěl bych aby drtič uměl dělat palivové dřevo z větví akátu a ovocných stromů.Jaký to dokáže průměr větve zpracovat? Poraďte

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.186 (?), 12.3.2014 21:39

tak to bych viděl na systém Piraňa co se provozuje poháněné vývodem z traktoru (nebo 11kW elektromotorem).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 150.101 (?), 12.3.2014 22:36

Děkuji za odpověď asi bych preferoval benzinový štěpkovač.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.186 (?), 13.3.2014 7:01

Štěpkovači je jedno, jestli je poháněn traktorem, třífázovým elektromotorem nebo samostatně nakoupeným benzínovým motorem s vodorovně vyvedenou hřídelí (např Berlan, Kohler,..., Honda).


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 176.91 (?), 14.3.2014 7:09

Ano, tomu štěpkovači je to opravdu jedno, jestli bude za traktorem nebo ho bude pohánět jiný motor.Já musím určit co jsem ochotný dělat a do čeho investovat, Jestli budu mít jednu jabloňku a ženu vlastní tak si asi vyberu určitý stroj.Mám dvě možnosti.Buď celou dobu tam budu větev tlačit, Tak jako když krouhám zelí na robotu, nebo tam větev strčím a ohýbám se pro druhou.Tu tam zase strčím a ohýbám se pro třetí.Ta druhá se samovtahuje.Nevím, proč bych měl dělat z větví jemnou řezanku, nevím,proč bych měl plakat, že to drtí jen větve do tří cm, když ty sekám sekerkou, nevím proč bych měl naříkat, že to větvičky jen štípe, když prostě některé větvičky mají zrovna takovou kůru, nebo já jsem zrovna neschopná seřídit vůli mezi nožem a válcem.Kdo zná mačkač píce, tak je mu to jedno, zhnije to stejně.Ten kdo štěpku dělá na topení ve velkém, má prostory na skladování, tak ten asi tady diskusi nepovede. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Kutil.cz - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (66) - 149.2 (?), 15.3.2014 15:50

Urban, Rojek ... video zde ... okopírováno pouze řezné ústrojí, koncepce vlastní.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika