Jaký drtič větví



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 224.123 (?) 
8.4.2011 22:46

Tak mi kamarád Míra dokončuje GO výše zničeného štěpkovače


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 224.123 (?), 8.4.2011 23:05

To by v žádném servisu nedělali.Nejen ty pouzdra koleček, které jsou na každý kolík označené, ale třeba ta fréza házela 2mm.Musel to stočít i s tím šestihranem, navařít a znovu udělat šestihran.Zmetek z výroby.Tak mi tam dal Míra nové valivé ložisko a opráví mi vrtuli větráku na motoru.Byla uvolněná a asi se netočila.Těď akorát přemýšlím, co tam dát za mazivo, aby to v té převodovce nebylo nalepené po stěnách a kola vymletá jako z výroby.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 208.174 (?), 9.4.2011 7:43
Dnes natočím video válcového drtiče Florabest 2500W, 4,2cm, cena 3500,- Kč, záruka 3roky. Zkusil jsem jej koupit na zahradní odpad a štěpku, jako trvanlivější náhradu mulčovací kůry. S přístupem k reklamacem mám v Lídlu velmi dobré zkušenosti a dokonce při nákupu oznámil jejich pracovník, zkuste a kdyžtak jej vraťte, když nebudete spokojen. Už nadrtil objemově tolik štěpky, že se zaplatil a co projde otvorem, tak to z 99% rozdrtí, výjimkou jsou některé zvětšené suky, nebo že se do nože dostane další kus dřeva, který tam chvíli zůstal, příp. že nůž nabral z již plného 60ltr plastového zásobníku štěpku. Ještě je 2 roky v záruce a zatím jede výborně.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jarda Slatinany - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (275) - 209.88 (?), 9.4.2011 12:41

Taky přidám trošku do mlýna.
Mám válcový drtič a ten dobře nadrtí větvičky až od 10 do 40 mm. Slabší, nebo dužnatější jen tak požvachlá. Nechce se mi to dole štelovat a rámus mi nevadí, takže na podzim koupím nějaký čtyřnožový vysokoobrátkový. Stejně drtím jen slabší větvičky z pěti stromků a podzimní odpad ze zahrady. Silnější větve pálím v krbu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 208.159 (?), 9.4.2011 13:46
Než jej koupíte, tak si vyzkoušejte hluk a co podrtí. Já jsem proto dal přednost válcovému.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jarda Slatinany - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (275) - 209.88 (?), 9.4.2011 14:59

Jasně. Mám v plánu obejít kamarády a skouknout to v akci. Hluk neřeším. Hlavně když to maká. Aspoň je slyšet, že něco dělám. Osobně si myslím, že "nízká hlučnost" je jen reklamní slogan, na který se spousta lidí nachytá. Tím rozhodně nechci naznačovat, že válcové drtiče stojí za prd, naopak. Pro toho, kdo drtí ve větším měřítku, než já, se to jistě osvědčilo.
Já jsem s tou malou hromádkou větviček za chvíli hotový a jelikož to potřebuju mít na malé kousky, ne jen přežvejkané, tak chci jedině rotační.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 224.123 (?), 9.4.2011 19:51

Hlavně když to maká? No ono to hlavně nemaká.To jsem vyhodil před lety.Když už budu dělat randál, tak by to mělo mít účel.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 44.31 (?), 9.4.2011 20:13

Tak to video našeho drtiče Florabest 2,5kW je zde

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jarda Slatinany - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (275) - 209.88 (?), 9.4.2011 23:49

Pěkné. To moje tohle dělá úplně stejně. Bohužej jen s takhle silnými větvemi.
Jelikož mám ale ze své zahrady jen slabé klacíky a bylinné, lehce dřevité odstřižky, musím je rozsekat něčím jiným, protože jinak se to dost špatně kompostuje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jarda Slatinany - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (275) - 209.88 (?), 18.4.2011 21:11

Tak jsem se v tom dneska povrtal, trochu poštelovat a výsledek se dostavil. Nahrál jsem postupně 2 videa. Jedno před a druhé po utažení. Porovnat to můžete tady a tady. Pro plynulý provoz s různými průměry mokrého dřeva asi stačí mít to přitažené, na suché klacky je lepší to trochu povolit. Asi dám Grizzlimu ještě šanci.

grizzly ghs 2500 silent
grizzly ghs 2500 silent
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika