Dolmar MS-335.4 U



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
            
host - 211.67 (?) 
20.8.2013 15:37
Mám stejné zkušenosti, filtr jsem za 2 roky jednou vyčistil, na výkon motoru neměl vliv, druhý křovinořez dvoutakt mám na rotavátor, s ním vůbec neseču. MS 335 mohu doporučit radost z práce.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 193.20 (?), 22.8.2013 11:42
Dolmar MS-335.4 U mám třetím rokem. První rok jsem sekal zhruba tak jednou měsíčně, tedy asi tak 7x do roka. Druhý asi tak 5x do roka, letos budu sekat po čtvrté celkově zřejmě také 5x do roka. Sekaná plocha je malá, asi 500 m2, sekám trávu, jen poprvé i křoviny. Tento křovinořez je určen pro mnohem větší zatížení a s tímto si poradí více než hravě a důstojně, proto jsem snížil frekveci sekání (půl metrová tráva nevadí). To jen abyste měli představu. Co bych mu vytkl, je připevnění krytu nože/struny. Zůstávají tam zbytky trávy, které nejdou bez rozebrání odstranit. Jsou v kontaktu se šrouby a při dlouhodobé vlhkosti by mohli rezavět. Osobně křovinořez po každé práci opláchnu, šrouby postříkám WD, křovinořez ukládám do nevlhkých prostor. Jednou ročně, při zazimování, kryt sundám a vše dokonale zbavím zbytků po sekání. Zatím žádná rez. Plochu kterou jsem uvedl, členitý rovinný terém, sekám na 3/4-4/4 nádržky (už jsem se naučil nejet zbytečně na plných otáčkách a upravovat klapku). Je to tak maximum co je vhodné sekat bez odstranění ulpěných zbytků trávy které zanášejí pracovní prostor struny pod krytem. Při delší práci by to chtělo klacíkem provést očistu. Na volnoběh je stroj krásně tichý a příjemně si brmlá. Nicméně není vůbec problém motor zhasnout a zase spustit. Což se dá časem (po snížení vůlí u lanka) zvládat u horkého motoru i bez odkládání na zem, ale je to zbytečné protože ta připínací karabina funguje perfektně a ruka ji najde poslepu jedna dvě. V zimě je se starováním trochu problém, zvláště pokud nejste "motorář" a neznáte teorii s klapkou. To se dá ale velmi snadno intuitivně naučit metodou pokus-omyl. U klapky bych byl opatrný spíše v létě, kdy je podle mne vhodné hlídat zda se motor nepřihřívá zbytečně mnoho a případně zvážit poštelování klapky. Vše je slyšet i uchem (pokud nadzvednete sluchátka). Používám stabilizátor paliva BS. Na zimu dávám 3x množství. Motorový olej měním jednou ročne (bývá viditelně opotřebovaný), vazelínu tlačím jednou ročně (těžko říci kolik jí tam vleze, nezdá se že by ubývala). Ten motorový olej má být SAE 10W-30, ale kdosi říkal že klidně i SAE 10W-40. Ten má být určen pro automobilové motory a má být kvalitnější. Jestli se v tom někdo vyznáte tak se klidně vyjádřete. Protože ten druhý olej se dá minimálně jednou ročně sehnat mnohem levněji než ten původně stanovený. Strunu je vhodné koupit mimo doporučený rozsah, maximální co hlava zvládne. Používám hlavy (je to spotřební zboží) 109/M10x1.25L mat. HONDA se strunami BISON 2.4 PROFI/SUPERPROFI. Ta jedna je kruhový průřez, ta druhá čtvercový průřez (prý extra na kopřivy), ale kvůli odolnosti té první jsem tu druhou ještě nevyzkoušel. Takové ty zmačkané struny se zasekávaly a byly celkově nepoužitelné. Z těch co používám, tak se zdá že té s kruhovým průřezem vydrží 5m asi na 2-3 roky a to mám při každém sekání zaručené úbytky (osekávám obrubník, musím si strunu i povytáhnout, sekám i keře rostlé kolem pařezu), nezasekává se. Postroj dobrý. Jen doufám že až ho zničím (u plastů si nejsem nikdy jistý co vydrží - sekám mnohdy nahý a pot je agresivní) tak seženu snadno i náhradní. Původně jsem používal chrániče holení, bez mnoha kamenů při jediném sekáči jsou zbytečné, stačí vysoké kožené boty. Jinak používám sluchátka a drátěný štít a myslím že jsou vhodnou a přiměřenou ochranou.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 227.133 (?), 22.8.2013 11:49
Jen snad, jediné co mi vadí je, že sekačka již jednou posekanou trávu celkem zrychtuje. Myslím že je to problém všech motorových sekaček. Jestli někdo znáte návod jak sekat aby tráva byla k užitku sem s ním. Já asi zkusím klasickou kosu. Jinak je ta sekačka je opravdu dostatečně silná (je to křovinořez), obzvášť na nízkou trávu (do 20 cm) a pokud potřebujet sekat opravdu ekonomicky sekejte při obou pohybech (z prava - do leva, z leva - do prava). Umění je házet kameny, větve a větší pahýly pýru či podobného plevele správným směrem. Třeba od silnice kde projíždí auta nebo cesty kudy chodí lidé. Lepší je na chvíli nesekat.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 210.90 (?), 22.8.2013 12:38
Trošku nechápu Vaši klapko obsluhu. Jestli si dobře pamatuji, má 3 polohy, start, krátké zahřátí motoru, běžný provoz. Já přepínám po startu hned na běžný provoz, v zimě neseču. Teď jsem sekl výskočky, udělalo to sucho, tráva nerostla jen listy a stonky s květy plevelů, tak aby se nerozšiřoval plevel. Sekal jsem bez chráničů sluchu, tak na třetinu plynu stále 800 metrů na půl nádržky, lahůdka. Olej dávám plnou syntetiku, litrovka je na deset sezón, tak nešetřím. Motor je mazec jak akceleruje a tiše bublá, pro milovníky motorů pochoutka.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 203.215 (?), 22.8.2013 17:29
U mne je tedy klapka plynule nastavitelná. Na podzim musím klapku přivírat, jinak když motor nehoním na vyšší otáčky klidně i zhasne. To s tím zaschnutím trávy letos je u nás podobné (asi dva měsíce nepršelo vůbec), ale na jaře zase pršelo hodně, teď taky prší a tráva byla přihnojena. Také jsem chtěl sekat jen ty bodláky a mizernou trávu, pak jsem se na to... (zajímavé je, že vojtěška také rostla dobře). Tohle se musí sekat jedna báseň a jen s troškou benzínu. Ono je to s tou spotřebou vůbec na draka, já třeba nechám dobrou polovinu na drobném úseku kde nic neroste (honím sekačku abych posekal jakýsi vytrvalý přikrčenec - a pořád ho nemohu vyhubit) a pak kolem pařezu který neustále zarůstá křovím (už aby ho ta houba dorazila) a na který má i tento křovinořez při použití struny sílu jen tak tak. Olej: Co znamená dávám plnou syntetiku - v tom kódovém označení.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 209.68 (?), 22.8.2013 18:32
Špatně jsem koukal, klapka je stejně. Po startu ji přepnu a motor jede jak šlak. Na podzim také dosekávám a dobrý. Ten olej je 5w40, v obchodě mě upozornili, ať jej nestavím do kouta ale jen položím, natíká olej do motoru.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 193.20 (?), 22.8.2013 18:56
Díky za označení toho oleje. Co se skladování týče, skladuji také naležato, celoročně. Na zimu je to prý nezbytnost. Kámoš má uřvanou kosu Stihl, lehoučkou, zahlou (zajímavá ergonomie), trochu nevýkonou (mnohdy musí sekat jen jedním směrem) - tu má zavěšenou celoročně a nic jí to nedělá. Kdo by ale riskoval. K tomu zhasínání motoru při špatně nastavené klapce sytiče: Dělá mi to jen při špatném nastavení té klapky (motor má pak nižší výkon) a při prudkých změnách otáček. Když musím sekat delší dobu (10-15 minut) na plno a pak naráz nemusím a velmi znatelně uberu plyn a snížím tak otáčky. Chtělo to prostě cit. Já beztak vím kde je problém: Bez sluchátek pracovat nechci, nemám rád randál a nechci jím obtěžovat ani ostatní a tak jsem klapku vždy nastavil tak aby motor méně řval. Ty to asi neznáš, protože jak říkáš "sluchátka ani nepotřebuješ". Jestli něco opravdu nechápu, tak ostatní "sekáče", sekají mnohdy celý den, kde nic tu nic, a pořád přitom tůrují plyn. Já prostě plyn přizpůsobím tomu aby to ještě sekalo a pak jedu. Hluk je více méně konstantní, rozhodně to není žádné ucho a nervt drásající tůrování. Jestli je tohleto dáno výkonem, tak už jen kvůli tomu se vyplatí koupit silnější stroj.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 216.9 (?), 22.8.2013 19:28
No jo dvoutakt můžeš pověsit tam vyteče akorát benzín. A dvoutakt je potřeba držet v otáčkách. Jak klapku přivřeš tak dusíš a zahlcuješ motor. Mám ještě dvoutakt od bédi, jede, no už s ním neseču, jednou se svezeš, znáš to.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 192.242 (?), 22.8.2013 21:56

Ja budem menit olej 2x ročne, a mám v pláne použit Motul 300V 15W-50,je to double ester určený pre pretekárske motory, takže Dolmaru asi bude maximálne vyhovovat. Ja som dostal ku krovináku olej Dolmar 10W-40. Teraz v lete pri studenom štarte ani nepotrebujem sýtič, po naštartovaní nechám motor íst na volnobeh cca 1,5 minuty a potom začnem sekat pri malých otáčkach. Po 4 minutach ked je potrebné-neudržovaný trávnik zvýšim otáčky, inak ho nevytáčam, ked to nie je nevyhnutné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 211.79 (?), 23.8.2013 7:50
Bez klapky jsem startovat nezkoušel, věřím, že nastartuje v 30+. Olej musí být pro čtyřtakt ten Váš je minerál syntetika je lepší a není tak hustá motor jde s menším odporem, ale minerál může být. Plným plynem sekám také málo.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika