Dolmar 5105 - hrncová podložka



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 211.95 (?) 
23.9.2012 7:27

Mám se 7900 a nedávno také se 7910 osobní zkušenost, s touto řadou od r. 2001, asi rok po začátku prodeje u nás jsem pořídil 6400 a později 7300. Všechny 3 modely jsou vynikající katry s naprůměrným kroutícím momentem(7300 a 7900 také výkonem k hmotnosti) a velkou konstrukční rezervou. 7300 má nejvyšší litrový výkon z klasických pil, 7900 má nejlepší poměr hmotnost/výkon. 6400 má naměřený max kroutící moment 4,4 Nm při obsahu 64 ccm! Celá řada má patentovanou filtraci, kdy jemný prach je podtlakem odsáván z komory 1 a komora 2 se čistí automaticky 2 podtlakovými klapkami pod karburátorem atd. U emisně upravených modelů si nejdříve všimnete nižší hlučnosti a vyšší hmotnosti proti původním modelům. Až potom při důkladnější prohlídce 7910 dalších změn. Pro mě je no.1 původní řada. Pila Dolmar 6400 někde je názor a fotky profesionála (p. Beník jestli se nepletu) k 6400 a jeho nadšení z nejslabší pily této řady je zřejmé.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 227.2 (?), 23.9.2012 16:54

Pane J.S.zdravim Vas a diky za kvalitni odpoved.Uz vim vice.Jeste jednou diky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 227.2 (?), 25.9.2012 15:12

Zdravim Vas pane J.S.Dnes jsem volal do servisu Dolmar, overit si, co a jak, dily nemel by byti problem.Rikal, jsem jim, ze mam 115,ze jsem spokojeny a servisak mi rekl, ze lepsi pilu Dolmar nemel.Dnes, ze uz se setri na materialech, atd.Chvalil moc tez 6400 i 7300.7900 uz mi nedoporucoval, ze tam byva problem s klikou, ze ten vykon, uz je na tu konstrukci pry, az moc velky.Pak jsem se ptal na krovinorez 4510,jestli to ma nejaka slaba mista a bylo mi receno, pokud se budu drzet navodu, budu mazat prevod, dam olej, plus benzin v zadanem pomeru, benzin by nemel byti starsi tri mesicu, pry se vubec nemusim problemu bat.Co tomu rikate?Diky.Zdravim Vas a tesim se na odpoved.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 217.68 (?), 25.9.2012 17:14
Také zdravím, můj názor je jiný. Ke 115, můj názor je, že Dolmar má podstatně lepší pily 5105 a 4605, se kterou by měla 115 co dělat, aby jí stačila. Začátky 115 nebyly nic moc, měly křehčí klikovky a občas praskaly, ale to byl ještě Sachs Dolmar. Gumové tlumiče tolik nevydrží, zejména ne ten původní v misce u brzdy. Spojka ven, slabší filtrace a náročnější na údržbu, pomalejší motor na odvětvování. 115 je podobně, jako jiné pily velmi povedená a oblíbená a je s ní spojen kus historie motorových pil, prodává se a je v nabídce přímo výrobce dodnes, ale za 5105 bych ji nevyměnil, ani za 4605. Ohledně klikovek, zatím jsem neměl tu čest měnit na 7900, ani jiné pile této řady jedinou klikovku! Ani jsem neslyšel, že by někdo měl tento problém. Ale lidé jsou různí a nedivím se, že se to stát mohlo. Ale není to problém konstrukce pily. 4510 to se shodnu se servisákem, někteří jsou příliš konzervativní a současné modely Dolmar jsou podle mého názoru to nejlepší, co měl. O šetření na materiálu jde, souvisí to s cenou, ale o 500 vyšší cena by byla stejně bezkonkurenční, ale jde o hmotnost v profi zejména. Třeba farm řadu mají s kovovými kartery, mohli by šetřit atd.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 227.2 (?), 25.9.2012 18:11

Ten servisak, rikal,ze dnes jsou pily technicky dal, i vykon roste pri stejne kubature, on jen proste rekl, ze problem je v tom, ze uz se setri na materilu, ze se delaji pily, tzv.na cenu, s ohledem na prodejnost, konkurenci.Tak nejak, asi.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 227.2 (?), 25.9.2012 18:19

Dnes jsem testoval u kamarada 3410 2-rucni, klasickou,sikovna pila, jednoducha,lehoucka, pekne sedi v ruce.Na nejake mensi drevo, pohoda.Tech plastu tam moc neni, sikovne,fakt jo, pekne startuje.Ta 115,to uz je jinde, tezsi,jiny vykon, proti te 3410 bezne je 115 na vetsi drevo, uz i to startovani, ma to vetsi odpor, vetsi obsah, atd.Ten servisak tu 115 moc chvalil, jestli mi chtel udelat radost, nevim,mozna, ale chvalil ji moc.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 210.133 (?), 25.9.2012 19:10
Já jsem Vám napsal svůj názor a nechci Vám kazit radost. Prostě jsem měl 115 dlouho a 5000, 5105 jsou lepší, bylo by hodně špatné, kdyby byly horší. Kdyby se to vrátilo zpět, tak bych Vás pozval a nechal zařezat s oběma pilami a na 99% věřím, že byste se rozhodl pro 5105, možná 4605, má 2,6kW a je výborná. Ale tak jste spokojen se 115 a lhát Vám nebudu. Mohl bych chválit, ale co o tom vím, tak chválím novou řadu. Celkově se šetří na všem a všichni, ale pořád je vidět trend kvality. 3410 je fakt žihadlo do slabého dřeva.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 227.2 (?), 25.9.2012 19:29

Bylo by spatne, kdyby sla doba zpatky.A ja jsem vdecny za pravdu, nejaky med kolem pusy, to fakt nemusim.Ja jsem 5105 nepoznal, ani 4605 je dulezite, ze i ja jsem spokojen.Kdyz jsem kupoval 115,mohl jsem miti 5105,5000 i 4605,rozhodl jsem se po svem.Nic lepsiho jsem nepoznal, jsem tedy spokojeny.A nikdy jsem si nemyslel, ze neni vice dobrych pil.Jedno vim, uz by se mi nechtelo do Husqvarny, ikdyz z pochopitelnych duvodu ma sve priznivce, ta mi proste nesedi.Nejradsi mam Dolmar.Ani Solo by mi neprekazelo, Stihl,az na cenu, tvar a chod motoru.Dolmar, chod motoru mi pripada nejvice ucesany..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 209.116 (?), 25.9.2012 20:57
Je dobře, že to tak berete. 115 jsem měl dlouho, proto jsem si jistý, že budete dlouho spokojen.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 191.186 (?), 22.9.2012 22:10

Měl jsem možnost delší dobu používat klasickou verzi a na slabší dřevo fakt bomba. Ale ta cena mě nakonec odradila a pořídil jsem 420.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika