Briggs & strattion quantum.xm 55



Stránky: 1,  2   
Radomil4 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (124) - 245.152 (?) 
10.7.2014 19:22, zobrazeno: 20717x

Dobrý den, dostal jsem sekačku viz nadpis, ale schází zde páčka pro nastavení výšky sečení(zadní kolo v levo).Rád bych si to dal do kupy, ale ani na netu není jak to asi přibližně vypadá.Je to v celku starší kousek,ale je škoda ji vyhodit


Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
weny - (30) - 74.7 (?), 10.7.2014 21:23
Quantum XM 55 je oznceni motoru, kterym je ta sekacka pohanena. Nejedna se o nazev a oznaceni sekacky.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Radomil4 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (124) - 199.149 (?), 11.7.2014 6:20

Aha, měl jsem za to, že stačí název motoru-tak tedy jak se k tomu dopátrám určitě se nedělají pro všechny sekačky stejné. Na jedné straně je táhlo od předního k zadnímu kolu a na druhé je na zadním kole závit pro uchycení páky můžete někdo hodit foto jak to vypadá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Radomil4 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (124) - 245.152 (?), 11.7.2014 16:01

Ještě přidám tedysekačku na které nejde poznat typ páč byla asi již natřená a zadní místo problému



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Radomil4 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (124) - 245.152 (?), 15.2.2015 18:58

Přes zimu jsem komplet rozebral tuto sekačku a čeká mě nátěr(renovace)Na internetu jsem našel barvu s přísadou tužidla epoxidova barva s 2300.Použil jste ho někdo?má dostatečnou tvrdost na oděrky při běžném používání nebo máte jiný tip na lak.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
ales_22 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (262) - 9.129 (?), 15.2.2015 22:36

Epoxidové barvy jsou výborné co se týká odolnosti, ale bohužel práce s nimi je dost náročná. Složky je potřeba přesně odměřit, dobře promíchat a potom zpracovat v čase zpracovatelnosti. Zbytek je ztracen, takže to chce dobrý odhad, aby nebylo ani málo ani moc. V neposlední řadě jsou docela drahé, pro většinu kutilů příliš speciální až exotické a mají omezenou trvanlivost, což je dělá silně neatraktivní pro maloprodejce.

Spíše bych se rozhlédl po okolí, jestli není někde malá prášková lakovna. Schválně píšu malá, protože fabrika s vysokokapacitní lakovací linkou se vám s jedním kouskem patlat nebude. V malé dílně přinesete šasi a za ňákou tu stovčičku vám to přihodí k nějaké jejich zakázce. Asi by bylo vhodné sundat starou barvu, např. drátovým copánkovým kartáčem na brusce nebo lépe otryskáním. Ale to se v domácích podmínkách těžko dělá (hlavně je z toho bordel - písek všude). Práškové barvy jsou v podstatě plasty a většina jsou velmi odolné, jak mechanicky, tak chemicky. Např. velmi špatně na ně působí běžné chemické odbarvováky. Lakovny používají speciální odbarvovák, který je takový driák, že není běžně v prodeji a ani s ním to moc nejde. Práškové barvy se v dnešní době používají skoro na všechno - zemědělské stroje, průmyslové mašiny, kamiony a podobně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Radomil4 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (124) - 245.152 (?), 22.3.2015 16:59

Sekačku jsem tedy natřel dvou složkovým šedým základem a poté červenou dvousložkovou barvou.Výsledek je v celku dobrý.Teď jen vše zložit.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Radomil4 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (124) - 245.152 (?), 25.4.2015 10:43

Dnes jsem otestoval sekačku po renovaci.Dostala nový nůž, olej a svíčku-jinak je doplněna novou stavitelnou pákou zdvihu, která zde chyběla.No věřím, že dalších 5 let vydrží



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Radomil4 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (124) - 245.152 (?), 7.2.2016 10:18

Dnes jsem sundal hlavu z válce a nestačil jsem se divit.Vše má za následek dlouhodobé používání a možná i po předchozím majiteli míchání benzínu z olejem což do této sekačky nepatří.No provedu očištění, nové těsnění a bude klid



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 9.6 (?), 7.2.2016 20:27

Podle toho, co vidím, pak by se mohlo jednat o sekačku Jikov LTS 448S.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika