Benzínová sekačka Husqvarna R 152 SV, zkušenosti



host - 106.98 (?)
27.6.2011 20:07
Naprosto souhlasím. Vypadá opravdu dobře, ale práce s ní nic moc. Mám letos založený trávník a sečení je opravdu strašné trápení. Díky tomu, že je tráva mladá a dužnatá, děsně se ucpává boční tunel (výsledkem je, že je člověk, po každém sěcení, z toho neustáĺeho čištění jako čuně). Při mulčování se mi normálně zastavoval motor a to má dle papíru údajně 7 HP. Což se mi nechce ani věřit, jelikož jsem měl před tímto modelem sekačku Alko (4,5 HP) a s tímto problémem jsem se nesetkal. Když budu objektivní a upřímný, mám tuto sekačku od jara a už bych do ní nešel. Laďa Trunečka
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
         
host - 3.226 (?), 30.5.2008 16:37
Je pekná, štýlová, ale práve tie pekné veľké zadné kolieska sú problémom - po krátkom čase praskajú. Inak je OK, ale bez kolies to, žiaľ, nejde. ;o)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 224.184 (?), 28.2.2010 10:03

Ruce pryč od Husqwarny! Tedy v tom smyslu, nekupovat, raději utraťte peníze nějakým smysluplným způsobem. Již asi 8 let se trápím se sekačkou od této firmy s plastovým šasi, ROYAL 43 S. Před každým vyjetím musím nahodit řemen, který je na vyšlehaném plastovém vedení na kolečku také z plastu. Pokud to nezkontroluji, řemen se navine a já se trápím. Ve značkovém servisu se krčí rameny a doporučuje koupit nové šasi. Pokud vyrábí Husqwarna dobré pily, ať se probpha nemontuje do sekaček, kterým nerozumí.

Evžen Hofmann

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 225.50 (?), 7.11.2010 6:59

100% souhlas. Těsně po záruce s mi ulomilo madlo : 800,-, po třech letech se zcela vysypala převodovka: odhad 11000,- a tudíž do šrotu.

Sekačky si totiž HQ nechává vyrábět od Electroluxu, bohužel jsem si toho na štítku při nákupu nevšiml. Je to hnusnější chování značky, než když Béďa na podobně předražené italské výrobky poskytuje aspoň 7letou záruku...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 253.102 (?), 24.10.2010 21:04

No my máme sekačku Jonsered 560RD a musím pět oslavné ódy. Byla sice 2x na generálce, ale z toho jednou mou vinou (potkal jsem beton a zohnul hřídel) a podruhé už prostě stářím - 8 let provozu na 2200m2 zahrady. Letos na podzim slaví jubileum 10 let provozu a startuje stále na první zatáhnutí! Ono je to taky pánové (a dámy) asi i o tom, jak se staráte (každý rok nový olej, generálka za tuším kolem 2000Kč, po 6ti letech nová svíčka...). Rozdíl taky asi bude v tom, že my máme tu Jonseredku přímo od HQ a vy z Hornbachu - dovolil bych si pochybovat, že v Hornbachu bude ta sekačka ve stejné jakosti, jako přímo u HQ...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 165.54 (?), 25.10.2010 13:40

Sekačka Jonsered z Hornbachu je v naprosto stejné kvalitě, jako u dealera Hsq, popř. Jonseredu. Stroje pocházely ze stejného skladu HSQ ČR (dovozce), jenom jí chlapci v hyper-super prostě nerozumí, neznají ji a neumí zákazníka seznámit s obsluhou, údžbou a na co si dát pozor. Stejně jako je dnes Hsq k sehnání v Globusech. Tady se už ale nejedná o stroje dodané společností Husqvarna česko tudíž Vám oficiální dealer nepomůže se zárukou.

Pila Vám zřejmě startuje hůř protože zřejmě máte starší generaci bez pomocné pumpičky karburátoru a proto déle trvá než taháním za šňůru natáhnete benzin z nádrže do karburátoru a pila naskočí. Novější stroje osazené pumpičkou startují velmi dobře. A opět se obávám, že v Hornbachu o tomhle nikdy neslyšeli, ještě že to někoho napadlo a přestali tam Jonsereda prodávat. Nebo se jen špatně ptáte...

A k plastovým skeletům, Husqvarna sekačky splastovými skelety na český trh začala dodávat v době kdy český trh víc potřeboval kultivátory než sekačky na udržovaný trávník a proto se víc osvědčily stroje ocelové konstrukce např Castel Garden, Marina, AlKo... Plastový skelet má několik obrovských výhod (pohlcování vibrací, hlučnosti, tvarování sekacího prostoru...) a taky spoustu nevýhod (horší opravitelnost, stárnutí a křehnutí) a když vám prodejce neřekl co od stroje čekat a na co je určen neznamená že sekačka stojí za ... Změňte servis, jinde s ní můžou mít zkušenosti jak tento problém s řemenicemi vyřešit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 32.242 (?), 21.3.2011 15:34

Sekačka vypadá pěkně a i práce s ní je v pohodě, bohužel nedokáže dobře plnit koš a neustále se ucpává, ulomená osa byl i můj problém a navíc vůle v kolečkách. Po roce a půl jsem jí dal pryč a ejhle, většina sekaček co jsem zkoušel je úplně jiné kafe. Možná tak suprově nevypadají, ale práce je o moc jednodušší.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 106.98 (?), 27.6.2011 20:07
Naprosto souhlasím. Vypadá opravdu dobře, ale práce s ní nic moc. Mám letos založený trávník a sečení je opravdu strašné trápení. Díky tomu, že je tráva mladá a dužnatá, děsně se ucpává boční tunel (výsledkem je, že je člověk, po každém sěcení, z toho neustáĺeho čištění jako čuně). Při mulčování se mi normálně zastavoval motor a to má dle papíru údajně 7 HP. Což se mi nechce ani věřit, jelikož jsem měl před tímto modelem sekačku Alko (4,5 HP) a s tímto problémem jsem se nesetkal. Když budu objektivní a upřímný, mám tuto sekačku od jara a už bych do ní nešel. Laďa Trunečka
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 45.2 (?), 1.7.2011 16:14

Zdravim, mam sekacku R152SV taktez od jara.  Koupil jsem ji vylozene na sekani s bocnim vyhozem a mulcovani a kvuli robustni konstrukci se silnym plechem.  Sber do kose jsem dopredu zavrhl a kos jsem na sekacku nikdy ani nenasadil.  Se sekackou jsem velmi spokojen, funguje presne dle ocekavani.  S bocnim vyhozem motor nelze zastavit ani v hodne vysoke trave.  Podotykam ze mame hodne velky pozemek, na casti se snazime udrzovat nizky travnik, na zbytku je potom louka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika