Al-ko travní fréza,která provzdušňuje



host - 188.3 (?) 
23.6.2008 11:38, zobrazeno: 8600x

http://zahrada.al-ko.cz/katalog2008/ALKO_zahradni_technika_2008.pdf

str. 35, 3990,-Kč,  máte s ní někdo zkušenosti, hodně by mě to zajímalo, protože ji máme zatím vyhlídnutou, jaké má pro a proti, děkuji

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 198.206 (?), 23.6.2008 12:06

Mám ji už druhým rokem a pochvaluji si ji. Ocenila jsem vyhrabovací drátky. S nimi projiždím zahradu na jaře kde zase až tak moc na trávník nedbám. Vyhrabou mech, posbírají listí a vyčešou tráv, hodně šetří ruce. .  V okolí domu pak trávník prořezávám kotoučem s nožem. Pokaždé vyhrabu spoustu suché trávy, omezil se plevel a protože mám u nás těžkou půdu, určitě toto provzdušnění trávě prospívá.  Doporučuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 198.206 (?), 23.6.2008 12:31

Ještě ke sběracímu koši. Někdo nechává to co vyhrabe na zemi a pak to posbírá sekačkou. Já sbírám do koše a je fakt, že ten koš toho moc nepobere, je hned plný a často musím vysypávat. Mám při ruce velký igelitový pytel a sypu do něj a pak šupem do kompostu.  Vzhledem k tomu, že ve velké zahradě toto dělám jen na jaře, tak bych asi větší stroj neuživila, takže jsem spokojená s tímto.Pokud Vás ještě něco zajímá, napište, odpovím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 241.241 (?), 23.6.2008 12:32

Jen by mě zajímalo, jak je to s tím sběrným košem. Pod obrázkem píší, že koš v ceně a pod parametry píší, že příslušenství (není součástí dodávky) a tam je tentokrát ale "sběrný" koš. (Snad se v prvním případě nejedná o odpadkový koš, kam se má zařízení zahodit.) Jinak mi ale zařízení připadá šikovné, minimálně díky za tip.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 198.206 (?), 23.6.2008 13:19

Mám tu stejnou, jenom ji tehdy nabízeli ve žluté barvě. Koš byl ale součástí frézy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 188.3 (?), 23.6.2008 13:38

skutečně dávají součástí frézy i ty drátky, nebo ty se musí kupovat zvlášť?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 188.3 (?), 23.6.2008 13:40

Všem děkuji ra reakci i takové maličkosti pomůžou v rozhodování, vůbec mě nanapadl, že by měl být problém se sběrným košem, ale nebudu to dělat každý týden, tak se to myslím dá vydržet.  Jak často frézujete nebo drátkujete?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 198.206 (?), 23.6.2008 15:01

Já jsem měla drátky součástí frézy a jak jsem už možná psala - velkou zahradu s ovoc.stromy pouze na jaře drátkuji. Tím nahradím ruční vyhrabování suché trávy a mechu. Tam kde se snažím mít trávník trošku hezčí, tam nožem prořezávám na jaře a na podzim. Na jaře pak rozhodím ještě travní semínko, ale možná to není poznat. Mám před domem trávník, do kterého jsem zainvestovala kačky i péči a k mé radosti. vyplatilo se! Ta plst, tedy suchá tráva co zůstane po sekání, prtože sekačka nevybere všechno, tak ta se musí buď vyhrabat ručně, což je pěkná makačka a nebo pak frézou a to je to parádní práce, hlavně bez dřiny. Vertikut. hrábě je pro koně a ne pro ženskou, tím mě to nešlo a navíc hrozná dřina.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Chemický Alí - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1247) - 166.66 (?), 23.6.2008 15:49

Kupte raději 36VE s kilovatovým motorem. Drátky jsou na nic od jakéhokoliv výrobce a prýze s nimi trávník v kondici neudrží..

podotýkám, že rozdíl v ceně je popuze 300 Kč.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika