Al-ko PowerLine 5200 BRV vs Mountfield XSPW 57 MBS



host - 48.28 (?)
2.6.2012 9:01

DD,

Mountfield XSPW 57MBS jsem si poridil jako nahradu starsi Alco sekacky s pojezdem a siri zaberu 51cm. Mountfield me uchvatil vykonem motoru a zaberem, nebot sekam cca 3000m2. Po 10min sekani z XSPW57MBS vypadla perova podlozka zajistujici tahlo zdvihu predni napravy pro nastaveni vysky sekani. Cela sekacka si sedla okamzite dolu a z travniku litala hlina, nez jsem to stihnul zastavit. Docela smutna vizitka na to, ze jde temer o vlajkovou lod Mountfieldu.

Na druhou stranu je treba rici, ze kdyz XSPW funguje, tak seka naprosto uzasne. Plocha, ktera mi se starou sekackou trvala 2 dny, je nyni za 5h posekana.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
osadilek - (5) - 65.254 (?), 10.4.2012 20:59, zobrazeno: 16160x

Vážení,

rozhoduji se pořídit travní sekačku na rovinatý pozemek cca 2100m2. Rozhoduji se mezi Al-ko PowerLine 5200 BRV a Mountfield XSPW 57 MBS.

Preferuji nízkou spotřebu a hlučnost a cenu do 20tis.

Jaké jsou vaše doporučení a zkušenosti?
Za věcné odpovědi předem díky.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 22.243 (?), 11.4.2012 20:55

tu sekačku od montfieldu má muj soused a je spokojen chytá na drc prej automatický sytič. má boční odhoz a i mulč. na větší pozemek myslim dobrá na menší a se stromkama moc ne jelikož jelikož mi přišla těžší na zatačení i celkově

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
VM - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (83) - 164.25 (?), 11.4.2012 21:32

Sám si tu otázku kladu. Dosluhuje mi sekačka z mountfieldu a uvažuji zda novou od nich nebo Al-ko. Určitě má mountfield nejlepší servis a nejdostupnější náhradní díly. Na druhé straně přiblblou reklamu v TV se zařazuje mezi primitivní prodejce. A nebo třetího hráče a to Hondu. Značka a kvalita za kterou se platí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 228.254 (?), 11.4.2012 21:55

Do výběru bych zařadil ještě Stigu Turbo 53 S BW Plus s motorem Honda, co vy na to?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
VM - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (83) - 164.25 (?), 12.4.2012 18:53

Díval jsem se na parametry a zaujalo mne uvedení pozinkování podvozku. Jedna moje osobní zkušenost je, že bordelář mého formátu potřebuje šasí nerezavějící. Mne prorezlo a už tam mám díry. Brácha vybral litinové šasí a bylo to o hodně těžší a navíc při nabrání kamene prasklo. Plastové jsem ještě nezkoušel, musí být lehké ale měl bych strach o prasknutí. Takže já bych vybral kdyby bylo plechové a pozinkované.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 29.6 (?), 14.4.2012 15:53

Mountfield    SP 535 HW 4S/ 13 750,- Kč 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 48.28 (?), 2.6.2012 9:01

DD,

Mountfield XSPW 57MBS jsem si poridil jako nahradu starsi Alco sekacky s pojezdem a siri zaberu 51cm. Mountfield me uchvatil vykonem motoru a zaberem, nebot sekam cca 3000m2. Po 10min sekani z XSPW57MBS vypadla perova podlozka zajistujici tahlo zdvihu predni napravy pro nastaveni vysky sekani. Cela sekacka si sedla okamzite dolu a z travniku litala hlina, nez jsem to stihnul zastavit. Docela smutna vizitka na to, ze jde temer o vlajkovou lod Mountfieldu.

Na druhou stranu je treba rici, ze kdyz XSPW funguje, tak seka naprosto uzasne. Plocha, ktera mi se starou sekackou trvala 2 dny, je nyni za 5h posekana.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 24.115 (?), 5.6.2012 23:56

Ja sa cudujem ked niekto bere sekacky siete Muntfield ako znackove... znackove by bol jedine vyrobok aglickej firmy MOUNTFIELD co je originalny nazvom aj vyrobkami.Ale tato s ceskym predajcom nema nic spolocne, Ich sekacky to je skutocne opravneny nazov a nie sekecky ceskej obchodnej siete Mountfield... zeby nahodna zhoda s renomovanym anglickym vyrobkom... to sa potom mozeme bavit aj o sekackach Tesco. Uz len cakam ze niekto zacne dovazat originalne Montfieldy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika