Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Dobrý den, taky musím tento rok koupit novou sekačku a přemýšlím zda HECHT či ALKO. Mám větší pozemek cca 1200m2, tak se dívám po sekačce s nožem min.50cm, silnějším motorem a pokud možno s variátorem. Podělím se o své poznatky, které jsem nabyl objížděním prodejen a servisů - snad to někomu pomůže. HECHT: Měl nedávno akci na sekačku Hecht 553 Alu 5 In 1 (model 2016) s motorem BS 675EX, variator pojezd, šasi slitina hliníku, vypadala dobře. Měl jsem o ni zájem, ale již nebyla za výhodnou cenu (11.000Kč) a paní u Hechtu říkala, že do 2-3týdnů by měl Hecht vydat nový katalog na jaro rok 2017, tak počkám s čím přijde. Možná bude osazovat nové typy motoru BS EXi, které jsou lehčí o +/- 4kg a mají větší krouticí moment, který je u sekačky dost důležitý. Jinak Hechta má v okolí několik lidí a spokojenost. Je to sice čína (dílenské spracování horší jak ALKO), ale má v sekačkách BS motory. Sám jsem s hechtem 2 roky sekl a v pohodě. ALKO: Na rok 2017 si připravil několik sekaček s novými typy motorů s moderními rozvody OHV BS EXi, které jsou lehčí, jelikož mají menší objem motoru, ale díky OHV rozvodu mají daleko větší kroutící moment jak staré typy motorů BS s SV rozvody. ALKO jsou rakušáci, dílenské spracování a plasty perfektní. Dávají 6letou záruku, ale pozor, každý rok musíte do autorizovaného servisu, kde vám cca za 500Kč vymění olej a seřídí sekačku a dají razítko do servisky. Pokud vynecháte servis, tak nemáte 6letou záruku. Oproti Hechtu je ALKO o 2-3 tisíce dražší.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 13 a číslo 19.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika