Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:
Dobrý den, potřeboval bych poradit s výběrem (asi)malotraktoru. Všichni mi doporučují VARI, ale na mě je to moc velké(nepotřebuji orat-nic s půdou) a upřímně i docela drahé. Tak uvažuji o PONY 2A. Četl jsem nějaké diskuze, ale tam se diskutující spíše přeli o zpátečku(nepotřebuji-místa, že by se otočil náklaďák) a také o prokluzování řemenu. Potřebuji, aby v létě sekal trávu(1200m2) - od 20cm do metru, na podzim s ním natahal dřevo 2-3m3 a v zimě mi frézoval sníh. Jak jsem slyšel, tak se sekáním by neměl být problém, když použiji buben. Co mi dělá starosti je odvoz nebo tahaní dřeva. Dřevo bude uskladněné na louce pod domem a já ho chci dostat před dům. Problém je se svahem. Je dost prudký. Troufám si odhadnout, že na 60m vystoupám o 25m na výšku. Mám na výběr ze dvou cest. Buď přímo do stráně po trávě nebo to vzít menší oklikou po asfaltu. Ale ten kopec je taky dost příkrý. Prostě docela drsný podmínky. Když dřevo naložím na vozík-nevím, kolik se ho tam vejde, ale možná, že by náklad vážil kolem 200kg-jestli nebudou kola prokluzovat a jestli to na něj nebude moc těžké. Taky mi dělá starosti zima. Přijedu na Vánoce a všude přes metr sněhu a pluh mi taky zahrne místo, takže i více. Nevadí fréze třeba led?? Asi stejně budu muset to nejtvrdší rozbít motykou. Docela bych ocenil, aby přefoukla silnici pro jedno auto-tam ten sníh házíme. Prostě se jedná o nárazovou a tvrdou práci(asi kategorie hobby), ale když už, tak pořádný stroj. Jaké máte zkušenosti?? Díky za odpovědi.
Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 11 a číslo 19.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika