Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Máte pravdu, blízko lesa je více mechu a tráva je hustá pouze místy. Pokud se nám do diskuse nenamotá opět nějaký fanatický nesmiřitelný prudič se svými slaboduchými výkřiky, dobereme se výsledku.

Už jsem zkoušel při údržbě travin lecjakou technologii a věřte mi, že jsem na tom kus života a zdraví nechal. Obhospodařuji nejen zahradu u lesa ale i velmi podmáčené louky (podloží písčité s blátem a opukou).Občas tu nechápu obhajovače starších Zetorů jakožto naprosto nejvhodnějších strojů pro údržbu podobných pozemků, neboť na mých loukách není problém 2 m vysoká velmi hustá směs travin, ve které se podobný stroj s rotačkou v letech kdy fakt roste tráva nechytá. Ujišťuji znalé sekáče, že i moderní traktor 4WD o výkonu 160 PS tam má docela honičku (ne ideálně rovný terén a svou roli pochopitelně hraje šíře záběru použitých sekaček). Dále na některé takovéto louky používám nožový mulčer tažený cca 16 PS malotraktorem. Trávu rozmydlí při pomalém pojezdu a včasné seči na malé chuchvalečky, které zmizí za nějaký čas do ztracena a na skladbu travin to nemá naprosto žádný vliv. Na sušších loukách bych ale mulčování nepoužíval, tam se louka opravdu zničí. Část podmáčených luk spásají krávy a ujišťuji Vás, že po svém mulčování mám louku daleko bohatší na skladbu kulturních rostlin 

Není pro mě problém použít ruční kosu, na seno si ze zahrady vysekám nejlepší směsi travin lištou nebo křovinořezem. Sekačku používám na zbylou část zahrady ze které se mi tráva prostě nelíbí a že má výšku i 1 m je prostě fakt. Velká část pozemku je zárověň vlhká i velmi osluněná a tak si to srovnání s horskou loukou klidně dovoluji použít.Znovu připomínám, že seču na dvakrát, špičkově a často nabroušené nože, první seč na nejvyšší možnou výšku nesmírně pomalu (pojezd variátorem s plynulou změnou rychlosti pojezdu) - rychle plný koš je fakt opruz, druhou seč druhý nebo jakýkoliv další den na běžnou výšku strniště (tam už to odsejpá). Práce je to nechutná nachozenými kilometry a časově, dávám si každý den podle nálady, ale prostě to lze.

U traktorů je největší problém sběr do koše, rozumně použitelné budou pouze drahé stroje s výkonem (Wisconsin řady 3...Kubota GR 1600 a 21,Iseki, John Deere X 540...) Občas tu někdo zmíní technologii nejprve posekat bez sběru a po zaschnutí pojezdit znovu se sběrem - tam se zase nechytám já. Stébelnaté části travin zapadnou mezi strniště a vysbírat je se mi nedaří.

Nesmírně fandím borcům, kteří sečou louky a trávu suší nebo sbírají alespoň do kompostu. Dělám to na části pozemku taky a taky jsem za obecního blázna. Dnešní lid tohle nechápe. Až Vás ale opustí zdraví a pozemky Vám hrdost na sebe nebo předky nedovolí nechat je zarůstat bez údržby, je dobré vědět že existuje způsob, jak se povozit na traktůrku a pozemek posekat a sebrat trávu zároveň.

Jen je potřeba vědět, že stroje na toto použitelné jsou, obsluha musí mít v hlavě mozek, cena je však vysoká a celá tahle sranda je naprosto nerentabilní.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 16 a číslo 17.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika