Vilín



host - 150.50 (?) 
1.6.2011 14:26, zobrazeno: 5816x

Dobrý den,

Koupila a zasadila jsem si VILÍN a zajímalo jak se pěstuje a co má rád... díky

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
Marvella - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (820) - 35.114 (?), 1.6.2011 14:50

Dobrý den, vilíny mám zasazené na různých místech zahrady, tj. od celodenně osluněného místa až po celodenní stín. Byly sázeny jako všechno ostatní, zalévala jsem jen první rok, teď už vůbec. Mám je staré cca 5-15 let, různého vzrůstu. Jsou na pěstování naprosto nenáročné. Marcela

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 86.78 (?), 10.11.2011 0:54

Kdy Vám kvetou?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Lubos.J - (38) - 77.56 (?), 10.11.2011 8:28
Známá má vilíny asi 10let a začínají kvést v lednu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Marvella - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (820) - 35.114 (?), 10.11.2011 9:58

Mě vilíny začínají kvést některé již teď a kvetou postupně až do ledna. Marcela

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 49.39 (?), 10.11.2011 12:22

Vilínů (rod Hamamelis) se pěstuje několik druhů a mnoho odrůd. některé druhy kvetou nyní na podzim, a vzhledem k tomu, že na keřích je ještě listí, tak jejich kvetení není tak nápadné. "Zimní", resp. předjarní vilíny kvetou od ledna do března a jejich kvetení je o něco nápadnější: keře v tu dobu nemají listy. Je rovněž třeba dobře volit barvu květů (tedy odrůdu) podle prostředí - pozadí, na kterém budou kvetoucí vilíny pozorovány. Pokud jsou tmavočervené odrůdy vysazeny na pozadí tmavých jehličnanů či opadavých listnatých keřů, pak zanikají. Tam se více hodí odrůdy se svítivě žlutými květy. naopak žluté odrůdy nevyniknou před bílou či žlutou zdí. Další podrobnostui si jistě vyhledáte... Dobrou volbu a pěkné pokochání zimními květy Vám přeje Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika