Venkovní ibišek



host - 35.226 (?)
23.4.2008 12:48

Semínka venkovního ibišku jsem měla asi týden namočená ve vodě až pak jsem zasadila. Všechna mi vyklíčila

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
host - 122.155 (?), 1.3.2008 13:03

Dobrý den, chci se zeptat, kdy je dobré dát ibišek s květináče ven na zahradu? Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 5.70 (?), 1.3.2008 13:21

A pročpak je v květináči a doma, pokud je to pokojový a chcete ho letnit, tak samozřejmě ven až po zmrzlých (květen) a postupně přivykat na sluníčko, pokud je venkovní tak mohl být už na podzim zasazený venku v záhoně, takže ho vysaďte  nyní na jaře.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 122.155 (?), 4.3.2008 12:47

Je venkovní.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 1.3 (?), 4.3.2008 12:52

Takže na jaře ven do záhonu a na podzim s ním nikam necestujte, nechte ho venku, on to přes zimu zvládne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 122.155 (?), 4.3.2008 12:55

Děkuji za radu, žádná jízda

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 28.226 (?), 7.4.2008 23:19

Pokouším se vypěstovat venkovní ibišek ze semínek, údajně to má být jednoduché. Nasbírala jse si tedy semínka v zámeckém parku v Libochovicích. Před víc jak měsícem jsem část dala do květináčků a udržovala vlhkou zem. Do teď nic, kde se stala chyba? Květináčky byly umístěny ve skleníku, nebo na okenním parapetu. Teď se opět pokouším naklíčit pár semínek na buničině, ale zatím žádný úspěch. Buď jsou špatná semínka, nebo mají dlouhou dobu do vyklíčení, nebo dělám někde chybu... Prosím poraďte...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 59.127 (?), 9.4.2008 23:26

Dobrý den. Prosím o radu. Máme na dvoře ibišek.  Má na sobě ještě uschlé květy od loňska, které neopadaly.  Mám ho nějak ostříhat a jak? A nebo stačí jen ty uschlé květy odlomit?  Děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 10.4.2008 0:02

Názory ohledně stříhání ibišků se různí. Někteří pěstitelé doporučují střih každé jaro po mrazech, aby bohatěji kvetly, jiní ibišky zastřihávají pouze po výsadbě tzv. výchovným střihem, aby získaly tvar a odstranily se příliš dlouhé a nevzhledné větve, jestliže na keři byly a potom už je nestříhá. Já sestřihuji ibišky na jaře před vypučením. Podpoří se tím nové nasazení květů a zároveň tím ibišky tvaruji. Jinak když vidím nějakou nevzhlednou větev, tak ji odstřihnu i během roku a nic se nestane. Jen dávám pozor, abych neodstřihla poupata, to by byla škoda. Na podzim už nestříhám, jen odstraním květy a přes zimu zakrývám ibišky starou záclonou. Po zácloně sklouzne sníh a nezatěžuje větvičky a také zabraňuje přemokření. Zdravím – Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 59.127 (?), 15.4.2008 17:56

Danielo, moc Vám děkuji za odpoveď. S pozdravem Světlana.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 35.226 (?), 23.4.2008 12:48

Semínka venkovního ibišku jsem měla asi týden namočená ve vodě až pak jsem zasadila. Všechna mi vyklíčila

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Traverzy IPE2.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?1.6.2024
Kouří do místnosti29.5.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.5.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika