Co mi žere vrbu?



host - 146.23 (?)
28.5.2008 13:56

Ze své vlastní zkušenosti vím, že vrbu napadá sviluška. Lupou na spodní straně listu byste možná viděla tohoto malého "pavoučka". I proto zřejmě nezabírají přípravky proti mšicím. Takže, použít nějaký insekticid proti sviluškám, např. Omite. Dobré je ho použít v kombinaci s Apollem 50 EC, které působí na vajíčka a uchrání vám rostlinu minimálně na 3 měsíce. Bohužel, samotné Apollo jsem již dlouho neviděl, ale myslím, že existuje nějaký postřik, který uváděnou složku obsahuje.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

host - 177.254 (?), 28.5.2008 12:40, zobrazeno: 5533x

Ahoj. Na jaře jsem zasadila vrba Salix pendula. Ostřihala jí na kvedlačku, jak jsem se tu dočetla a nyní už má 20 cm výhony. To by bylo fajn, ale nějaká potvora mi vysává ty nejmladší lístečky. Zespodu jsou opravdu miniaturní žlutý potvůrky. Lístek pak zežloutne je tečkovaný a upadne. Proboha co to je zač? Postříkala jsem to 2x přípravkem Fast proti mšicím atd., ale zdá se mi, že to nezabírá. Poradí mi někdo?

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 146.23 (?), 28.5.2008 13:56

Ze své vlastní zkušenosti vím, že vrbu napadá sviluška. Lupou na spodní straně listu byste možná viděla tohoto malého "pavoučka". I proto zřejmě nezabírají přípravky proti mšicím. Takže, použít nějaký insekticid proti sviluškám, např. Omite. Dobré je ho použít v kombinaci s Apollem 50 EC, které působí na vajíčka a uchrání vám rostlinu minimálně na 3 měsíce. Bohužel, samotné Apollo jsem již dlouho neviděl, ale myslím, že existuje nějaký postřik, který uváděnou složku obsahuje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 93.242 (?), 5.6.2008 18:11

To co vám žere vrbu je rez. Neznám latinské názvy, ale vím, že je to rez. I já měla tento problém, postříkala jsem jí jak bylo výše uvedeno příprvkem omite, ale rez se vrátila. Kupte si u zahradníka přípravek proti rzi, určitě vám poradí co je nejvhodnější a aplikujte i ze spodní strany listů. Já to provedla loni na podzim a zatím je vše OK.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 67.226 (?), 5.6.2008 21:33

Tak jo, je to rez. Jenom mi vysvětlete, jak je možné, že má nožičky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 239.16 (?), 6.6.2008 17:48

mne vrbu žrali malí broučcí, byli to tvorové přes den schovaní, po soumraku vylézali, po jejich návštěve zůstalo jen pletivo listů.stříkal jsem KARATE a je klid... možná měli i nějaké larvy nevím..ale byli jen na té vrbě, přitom bylo různých keřů a stromů v okolí hodně

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika