Surfinie nebo Petunie?



   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
      
janinka307 - (4) - 73.5 (?) 
7.6.2015 21:48
Ještě se hloupě zeptám😄 zaštipavá se květ i s tou zelenou korunkou nebo jen odtrhnout ten květ? Jsem opravdu začátečnice, tak nevím 😉
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
         
host - 191.123 (?), 7.6.2015 21:58

Zaštipněte to celé, nové výhony a květy vyrazí z paždí nejbližších listů. Většina těch obchodních značek "surfinií" netvoří semena, takže jestli necháte jeden květ odvadnout, uvidíte, zda zaschne, nebo vytvoří semeník a začne zrát. Může se jednat o "přepadavé" formy petunií, které se množí semeny (petunia pendula) - rostou do výšky a pod vahou vlastního těla poléhají a přepadávají. Šlechtěné surfinie se "plazí" přirozeně od malička. Pokud tvoří semena, je zaštipování ještě důležitější, neboť vysiluje rostlinu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
peky - (34) - 161.85 (?), 8.6.2015 11:03
Co si myslíte o těhle surfinkach/petunkach? Porostou nahoru nebo udělají převis? Nikdy se mi nestalo, ze bych koupila vzpřímený, ale přijde mi,ze tyhle rostou spis nahoru a já potrebuju převisy :-(

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika