Afrikány



Stránky: 1,  2   
host 
16.4.2005 22:28, zobrazeno: 44324x
Dobrý večer,jsem uplný začátečník se zahradákou Vysela jsem semínka afrikánu za okno do výsevního substratu,hodně mi jich vyklíčilo,jsou tam dost na těsno.....Tak kdy a jak a kam je mam přepíchat???????děkuji dobré duši za radu
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 195.212 (?), 19.4.2006 10:36
Vzejdou-li již 2.lístky-zubaté,přepichuji je po jednom ve vzdálenosti 2cm.Po mrazech pak na záhon,nebo do truhlíků.Možno též protrhat hned.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Luciena - (39), 19.4.2006 19:55
Afrikánky se krásně rozkošatí, když je přepícháte samostatně např. do kelímků od jogurtů nebo do speciálních výlisků z rašeliny, se kterými se můžou později i zasadit bez obav z toho, že by se při sázení mohly rostlinky poškodit. Jinak na záhon je vhodné rostlinky vysadit až po "zmrzlých", tedy po 15.květnu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 44.1 (?), 17.5.2006 22:11

Prosím o radu, koupila jsem už vzrostlé afrikány, ale po zasazení jim

zčernaly listy a vůbec nerostou, naopak květy se zmenšily a poupata se nerozvíjí. Nevím, zda nebyly brzy vysazeny.

Děkuji za radu Šimáčková Blanka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 24.98 (?), 16.6.2006 21:39
Afrikány jsou nejvděčnější a skvěle rostou a kvetou při minimální péči. Jsem jejich obdivovatel a nadšenec. Koupila jste snad již vadné sazenice a nebo byly zasazeny na nevhodné stanoviště - příliš vlhké. Osvědčilo se mi pěstování ze semen. Je s tím trochu práce, ale výsledek stojí za to. J.S.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
morrison - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (228), 16.6.2006 22:38
Taky mám Afrikány velmi rád, pěstuji je již několik let podél chodníčku u domu víceméně na plném slunci. Sazeničky kupuji u zahradníka za 1Kč/ks, padesát kousků mi stačí na celou délku záhonu. Chtěl bych ještě podotknout, že pěstuji ty vyšší, tzv. Aksamitníky vzpřímené, jsou až půl metru vysoké, kvetou opravdu velmi usilovně a nadělají dost parády.
Také je pravidelně hnojím Kristalonem Plod a Květ, půdu před sadbou navíc obohacuji o kompost.
Afrikány jsou opravdu velmi vděčné květiny.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 162.128 (?), 1.11.2006 20:32

ja jen jen rozhodim seminka na zahon, a cekam. Pokud je nutne, tak je protrham, ale vetisnou jim nechavam uplnou volnost. Vyrostou krasne chomace obsypane kvety. Po odkvetu seberu seminka a pristi rok rozhodim zase. Nehnojim, obcas zaliju - jsou nas predzahradce, kde vyplnuji prostor nez dorostou keriky. OSobne se mi vice libi ty s jednoduchymi kvety, maji spoustu vyhonu a jsou uplne obsypsane kvety, takze je to skutecne krasna kulicka = neco jako ted listopadky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 169.151 (?), 28.2.2007 14:45
Já mám dobrou zkušenost s tím,že afrikány vyseji do bedýnek  a umístím do studeného skleníku.Pak čekám až vyrostou aspon do výšky 15 cm - záleží na odrůdě.Poté je od sebe lehce odtrhávám , vydrží všechno- a po zmrzlých je dám do truhlíků,na záhony,podél cestičky atd.Jsou velice životaschopné.Loni mi přes dovolenou úplně v truhlících uschly ,ale protože se vysemenily ,tak ještě do podzimu narostly a vykvetly!
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 97.147 (?), 10.3.2012 21:52

Dobrý den, mám jen krátký dotaz. V kterém měsíci semínka rozhazujete?

Děkuji za odpověď. L.Bukovská

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 57.71 (?), 17.4.2007 12:04
chtěla jsem poprosit o radu vás zkušenějších, kdy vysadit ven již předpěstované afrikány (jsou velké i krásně vzrostlé), aby mi nezmrzly, protože bydlíme skoro v horské oblasti a ještě v květnu nám často spálí mráz kdejakou věc. Jedná se konkrétně o vysoké afrikány, nevím, jak přesně se to jmenuje. Rostlinky už mají za oknem asi tak čtvrt metru. A když je budu sadit do země, jak hluboko, anebo jen tak, jak byla v květináči doma. Děkuji
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika