Pěstování pohanky



Stránky: 1,  2   
host - 89.29 (?) 
25.8.2011 16:49, zobrazeno: 29669x

Nemáte prosím někdo zkušenost s pěstováním, sklízní a zpracováním pohanky v malém, jen pro svoji spotřebu?

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 89.29 (?), 29.9.2011 19:38

Hm, žádná reakce, takže nikdo nepěstuje. Asi jsem opravdu blázen jak říká manžel a s chutí pojídá vypěstovanou BIO zeleninu...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 180.10 (?), 30.9.2011 21:48

Pěstování pohanky je velice snadné, roste v každé půdě a je to krátkověká rostlina takže ročně můžete sklidit i několik sklizní ročně. Nejúčinější částí rosltliny je květ, který obsahuje nejvíc rutinu.  Vláda   vlada.vytasek@centrum.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 58.254 (?), 30.9.2011 23:08

Ale paní asi myslela pěstování pohanky na semeno, aby mohla udělat pohankovou kaši a to je asi jednodušší tu trochu pohanky koupit a pokud chce někdo žít nezdravě, ještě koupit pohanku v biokvalitě. pH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 89.29 (?), 8.10.2011 0:14

Ano, skutečně jsem měla na mysli pěstování na semeno, pro další zpracování na kaši. BIO je možné opravdu koupit, dokonce kupujeme na kaši v Bio kvalitě již pomletou, ale chtěla jsem si vypěstovat svoji...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 89.29 (?), 21.10.2011 14:40

Reaguji na Váš příspěvek o snadném pěstování.  Rýhy udělám cca 100 let starými velkými dřevěnými hráběmi, do nich naseji ručně semena a zahrnu.

Sbírání už za tak snadné nepovažuju, sbírám průběžně ručně jak dozrávají a o dalším čištění (samozřejmě ručním) se nebudu rozepisovat...

Píšete, že neúčinnější částí rostliny je květ. Na internetu jsem marně hledala   informace o využití květu pohanky. Máte prosím nějaké zkušenosti a jste ochoten se s námi o ně podělit? Děkuje Vlasta

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Ramgad - (2) - 252.250 (?), 10.3.2012 19:27

Dobrý den, paní Vlasto,

už se Vám podařilo zjistit, jak se dá využít květ pohanky? Na internetu jsem našla jen informaci, že nejvíce rutinu je v jejích květech, ale nevím, kdy sbírat, jak sušit a pak jak použít? Posílám Vám tento odkaz, který je také zajímavý.

Pokud máte nějaké informace, můžete mi je, prosím, poslat? Předem děkuji. S pozdravem Dáša (e-mail: daga3seznam.cz)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 223.183 (?), 29.3.2012 13:58

Dobrý den, květy, stonky a listy používám za syrova hlavně do zeleninových salátů. Když ji sklízíte nad kolénkem, obrůstá, takže roste a kvete až do podzimu.Sběr semen je tak pracný, že se neoplatí. Pohanka je plevel, jakmile jednou vysejete, roste kažký rok. Letos uvidím, co s ní holomrazy udělaly. Věra

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 176.163 (?), 2.4.2012 21:21

pohanka je opravdu plevel u nás ji vyseli v takzvaných biopásech to jsou asi 3 metry široké pruhy polí sousedících s lesem spolu s jinými rostlinami a pohanka tam roste pořád každým rokem všimla jsem si že je obsypaná v době květu včelami a jiným opylujícím hmyzem tak je snad medonosná.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 114.239 (?), 5.4.2012 17:18

dobrý den, květ pohanky obsahuje velké množství rutinu, velice prospěš ý při křečových žilách. Nevím jestli se to dá jíst nebo si z toho dělat nějaký čaj či odvar, ale pohanka celkově velký zdroj rutinu, při křečových žilách ji jíst tak 2xtýdně a dojde k velkému zlepšení, varixy nezmizí nikdy, jak je jednou máte tak je máte ale výrazně to zlepšuje stav

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika