Zateplení udírny



host - 62.16 (?) 
13.7.2017 18:46, zobrazeno: 23629x

Zdravím, chci se zeptat jestli máte zkušenosti se zateplenou udírnou. Mám udělanou udírnu ze 14 mm palubek. V ní topné těleso 2000W a dymbox. Udil jsem zatím 2 krát vždy při venkovní teplotě nad 15 stupňů a nevyhřeju udírnu na víc než 80 stupňů. Tak bych ji chtěl z venku zateplit buď ještě jednu vrstvu palubek nebo fasádní vatu 4 cm a pak palubky. Chci se zeptat jestli nebude vadit té vatě teplota aby nemělo maso ňákou smradlavou příchuť nebo se nějak nezhodnotilo. Můžete mi někdo poradit, jestli jste to taky někdo řešil?

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 13.7.2017 20:18

Můj problém je sice jiný, ale vzdáleně podobný. Mám taky u udírny Dymbox, ale ten slouží k výrobě studeného kouře.  Nerozumím proto,  proč přitom vytápíte udírnu na 80?
  Když je venku kolem 20 stupňů, Dymbox pracuje dobře a uzení studeným kouřem probíhá jak má. Když je ale zima - těsně nad nulou, Dymbox sám o sobě nefunguje. Zkoušel jsem přitápět normálním topenioštěm, ale není to ono. Pak je lepší Dymbox nezapalovat a udit klasicky teplým kouřem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 62.16 (?), 14.7.2017 7:49

Já jsem kupoval dymbox i na teplé uzení, že si budu přitápět tělesem. Odpadá mi tím hlídání teploty..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 14.7.2017 9:08

Tomu rozumím. Jen nevím, jestli je teplý kouř - co se týče udícího efektu - to stejné jako studený kouř v elektricky vyhřátém prostoru.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 168.31 (?), 15.7.2017 20:53

ako dlho udite maso alebo klobasu dymboxom?nejak mi to hlava nebere ako vyudit povedzme bokovinu nalozenu 3 tyzdne len cistym zadymovanim bez zdvihnutia teploty, to by ste musel mat to maso tak prelezane ze uz pri vkladani do udiarne sa da požuť, ta diskusia ohladom prelezania masa tu uz prebehla... ale i samotnu klobasu dokazete takto vyudit?ze len dym a ziadna teplota?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 16.7.2017 17:16

Samotné maso jsem Dymboxem neudil. Pouze klobásy. Ty jsou samosebou pomleté. Udil jsem od rána do pozdního večera, 3x jsem dosypával válec Dymboxu, spotřeboval jsem cca 1,5 kg bukových štěpin a pod trubičkou sebral asi 100 ml odkapaného čistého tuhého dehtu.
Chystám se ještě vyudit kuře, makrely, lososa. Na samotné maso si úplně netroufám, když si poměřím délku uzení masa a klobás teplým kouřem (maso aspoň 3x déle), asi bych na to neměl trpělivost. Nicméně uzení masa studeným kouřem je ve světě mnohokrát vyzkoušené a osvědčené. Otázkou je samozřejmě kvalita masa a jeho příprava.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 111.8 (?), 14.7.2017 10:01

Zdravím, Dymbox nemám.Já v dřevěné udírně topím klasicky dřevem a mám ji izolovanou i s kouřovodem.Uzák se dříve vyhřeje, drží krásně teplotu jak v létě tak i v zimě při nepřízni počasí.Kořovod se neochlazuje a nedehtuje.Minerální vata nemá vliv na chut' masa.rpstylle@seznam.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 62.16 (?), 14.7.2017 16:18
Já udil teprve 2 krát, ale vše si myslím že fungovalo dobře, akorát mám strach že bych udirnu v zimě nevyhřál na požadovanou teplotu.. takže ji zkusím zateplit z boků vatou a uvidíme..
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 63.138 (?), 9.2.2020 14:40
Dobrý den, mám dřevěnou udírnu s odděleným topeništěm a chtěl bych zateplit kouřovod, který má 120cm, průměr 150mm. Mohla by stačit fólie co se dává za radiátor?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika