Odkůrování polínek na uzení



host - 113.230 (?) 
6.1.2018 9:57, zobrazeno: 10799x

Dobrý den, může někdo poradit jak snadno odkůrovat dřevo na uzení?Udil jsem teprve 2x (úspěšně),bukové dřevo(polínka) jsem pracně zbavoval pomocí dláta a kladívka.Znáte někdo snadnější způsob?Díky za radu.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 111.8 (?), 6.1.2018 10:40

Zdravím, dříve jsem měl tak suchý buk že z něj kůra odpadávala skoro sama.Na polínkách kde kůra zůstala jsem ji osekával sekyrkou.Dnes již to nedělám.Kůra na buku je tak slabá že je to zbytečné.Udím bukem s kůrou a nevidím v tom žádný rozdíl.Kůra nevadí, horší je když není dřevo suché.rpstylle@seznam.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 113.230 (?), 6.1.2018 11:33

Děkuju za radu, přiznávám,že se uzení s kůrou celkem obávám.Reaguji tím na odkazy mnoha lidí kteří doporučují zásadně kůru odstranit.Ještě se zeptám jak dlouho máte dřevo sušené?Já jsem sehnal polínka naskládaná v m3,uskladněná venku(strom poražený na jaře 2017).Teď suším na radiátoru asi tři týdny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 6.1.2018 17:05

Kůry na buku se nebojte, odstraňování je zbytečné. U dubu jsem kůru odstraňoval, nemyslím, že by vadila, ale je přeci jen tlustší.
   Dřevo nechám vysychat min. 2 roky. Jak se projeví ne zcela vychle dřevo, nevím. Kamarád udí tak, že každé druhé polínko má den před uzením namočené ve vodě. Jeho maso jsem ochutnal, bylo dobré.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 113.230 (?), 6.1.2018 19:34

Fajn, mám různé názory, udělám průměr a jdu do toho.Dnes jsem dostal ponaučení že jsem vyplašený jak zajíc, jak to bude dám vědět.:-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika