čím pohnojit mrkev a petržel?



host - 172.35 (?) 
8.2.2008 7:46, zobrazeno: 16391x

Prosím o pomoc jak mám zaset /mělce/ mrkev a petržel a jak ji pomoct k větší úrodě. Na zahradě je sucho není možnost zalévání. Mohu něčím pohnojit.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 172.35 (?), 11.3.2008 8:30
Nejlepší je ji zaset co nejdříve z jara dokud je ještě dost vláhy aby mohla semena vzklíčit.Ten rok kdy zaseji tak nehnojím.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Lenka U. - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (71) - 114.199 (?), 11.3.2008 9:41

Taky není špatné nesít příliš hustě a včas vyjednotit. V přehuštěném porostu kořenová zelenina špatně roste. Když nemůžete zalévat, zkuste je nasít do takových mělkých brázdiček, kam by mohla stékat dešťová voda a půdu kolem řádků důkladně namulčujte (nejlíp se mi osvědčila čerstvě posekaná krátká tráva - třeba ze sekačky).  Jinak  mrkev  (i petržel) je zelenina druhé trati, ta by se moc hnojit neměla (maximálně kompostem, pokud máte chudou půdu, ale jenom trošku).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 85.27 (?), 11.3.2008 9:55

Jak je psáno, mrkev v II. trati taky nehnojím. Krátce po vzejítí ji dál až do sklizně ani nezalévám. Zdá se mi, že hledajíc vodu, vytvoří delší a nerozvětvený kořen. Je to ale možná jen můj dojem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Skalovi.pisek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (336) - 161.138 (?), 20.2.2009 23:15

Pro kvalitní kořeny mrkve je zásadou hluboko zpracovaná půda. Vysévám co nejdříve. Pro letošní vegetační období jsem sel kadeřavou petržel o Mikuláši. Kořenovou a mrkev jsem nestihl. Další důležitou zásadou je důsledné jednocení alespoň na 5cm. Máte-li chudší půdu, nic nezkazíte po jednocení před okopávkou přidat do řádek trochu CERERITU!!! Ještě k té závlaze. Mrkev i petržel jsou zeleniny, které nevyžadují závlahu. Dobře jim vyhovuje údržba bezplevelného stavu půdy a častá okopávka. Heslo starých hospodářů: "Když dvakrát okopeš, jako když jednou pohnojíš".

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika