Živý plot ze smrku černého



host - 150.50 (?) 
14.3.2011 7:52, zobrazeno: 4558x

Dobrý den,

chtěla bych založit stříhaný živý plot ze smrčku a zajímalo by mě kolik jich mám dát na metr a od kdy je stříhat aby byly husté i ze spoda... děkuji Petra

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
Benediktimus - (8) - 177.138 (?), 30.4.2011 15:40

Je to na tobě. Můžeš to dát 0.5m.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Bobřík - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (358) - 175.130 (?), 30.4.2011 19:27

Dobrý večer. Mám živý plot ze smrků. Nyní dosahuje délky asi 230 metrů. Právě dneska jsem zase sázel. Do předem vykopané drážky na jeden rýč dávám na jeden metr asi 4 sazeničky cik - cak. Sromky řádně přišlápnu a zaleji. Až se stromky usadí a chytnou  - to je nejdříve druhým rokem, přihodím ke kařdému jednu nebo dvě granulky cereritu. To bohatě stačí. Zasazené sazenice /pokud nejsou v kontíku/ budou mít nádech do žluta. Druhým rokem se v průběhu jara zazelenají a tím víte, že jsou v pohodě.  Aby vám smrčky zůstaly kompaktní a dobře ovětvené /od spodu/ nesmí vám tráva přerůstat. Tam kam bude sahat tráva bude kmen bez větví a zeleného obrostu.  Proč? Smrk má rád světlo:  Když mu tuto podmínku splníte bude hustý jako kartáč už od země.  Takto založený živý plot se stříhá jakmile dosáhnou stromečky požadovaného rozměru.  Platí tady ještě jedno důležité pravidlo.  Od špičky dolů se musí rozšiřovat, aspoň trošku. Ja bydlí na horách a živý plot stříhám vždy v předjaří kdy je ještě hodně sněhu. Tuto utuženou sněhovou vrsvu používám místo žebříku. Až sníh roztaje potom to ještě drobet dole doladím a vše se řádně uhrábne. Takto "vyrobený" plot vřele doporučuji. Zdeněk 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Traverzy IPE5.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?1.6.2024
Kouří do místnosti29.5.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.5.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika