Pinus Lambertiana a Pinus Couteri



MeylaCZE - (2) - 73.141 (?) 
12.2.2023 21:30, zobrazeno: 879x

Dobrý den, přátelé. Nevíte o někom, kdo by měl na prodej semenáček / sazenici těchto dvou borovic? Děkuji :-)

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 32.98 (?), 12.2.2023 21:59

já je mám - nejde o žádné extra vzácnosti

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
MeylaCZE - (2) - 73.141 (?), 12.2.2023 23:27

Nejde mi o vzácnost, ale o rozšíření zahrádky právě o tyto dva druhy. Až budu umírat, rád bych se díval na zahradu plnou rozličných borovic :-))) Můžete mi, prosím, napsat na Vás kontakt?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 156.2 (?), 16.2.2023 10:50
Zajděte si je koupit do zahradnictví a máte to vyřešené
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 247.44 (?), 17.2.2023 18:00

Skvělý tip! Máte na mysli nějaké konkrétní zahradnictví, kde by byly obvykle k dispozici? Zatím jsem neobjevil.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 248.39 (?), 17.2.2023 18:16

Semena obou nabízejí sady-skolky.cz (stačilo použít google wink)        Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 246.31 (?), 18.2.2023 13:02

O semenech vím, přesto děkuji. Dotaz zněl na sazenice / semenáče. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 32.98 (?), 20.2.2023 1:24

Jehličnany si množím po pár kusech - pokud mám přebytek dám k prodeji. Lambertku už mám jen jednu k dispozici a je zamluvená, Coulterku jsem poslední prodal v prosinci. Nejedná se sice o extra vzácnosti jak jsem psal, ale běžné nejsou a nikdo Vám je neprodá za pár desetikorun, s tím počítejte. Pokud neseženete u nás v ČR - lze z blízkého okolí. Dělám v tom 30 let a pamatuji si všechny sběratele a prodejce, kdo je nabízel. Tyto informace jsou vzácné koření, ale když vidím Vaši zarputilost - tak dám pár tipů. Nebudu to zde psát veřejně - napište mail a já Vám odepíši. Pokud toužíte i po jiných jehličnanech či přímo borovicích, tak mi v rámci mailu to můžete sdělit. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 217.155 (?), 20.2.2023 8:59

Teda, to by bylo senzační :) Docela dlouho jsem sháněk pokroucenku Chief Joseph. Bude to podobný příběh, určitě to někdo někde má, ale bez znalosti těch správných osob je to skoro nadlidský výkon. Zkoušel jsem i import z USA přes fiktivní sídlo a následný transport do Evropy, ale ztroskotalo to na regulích o tom, že je zákaz vyvážet z USA stromy. Tak pokud by byla možná konzultace přes email, budu vděčný. Vidím Vás tu jako hosta, tak napíšu můj email a prosím o kontakt - memilan@seznam.cz. Děkuji a zdravím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 39.23 (?), 7.9.2023 18:49
Dobry den, Chiefa Josepha mam na zahrade ve dvou kusech, jeden na plnem slunci, druhy v polostinu. Stejne jako vy jsem si prosel strastiplnou cestu, kde je sehnat.. Nahodou jsem na ne narazil v zahradnictvi v Litomysli pred cca 6 lety. Dnes jsou to uz celkem velci krasavci, byt je zastipuji a trochu tvaruji. Kazdopadne neni to carovejnik. ale normalni Pinus Concorta Chief Joseph z Oregonu, ktera dorusta nekolik metru -:)Prikladam foto.. V zime opravdu zari jako citron, resp. zacinaji zloutnout uz od rijna..Pouze jarni slunce je trochu problem u te, ktera je na plnem slunci, vzdy mi slunce castecne popali jehlice, ale obrazi nove.. Preji hodne zdaru pri hledani! Loni na jare jsem je zahledl v Modricich u Brna v zahradnictvi Brabec.
Pinus Concorta Chief Joseph
Pinus Concorta Chief Joseph
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika