Jehličnany na jílu?



Dplatina - (2) - 26.58 (?) 
22.2.2023 18:31, zobrazeno: 689x
Dobrý den, prosím o radu. Za plotem budeme muset vysadit jehličnany kvůli soukromí. Tato část je na tezke jílovité půdě směr východ a je to castecne v mírném svahu. Potrebuji poradit jaký jehličnan má dostatečnou hustotu a rychlost růstu a hlavně tam prezije.:) jedna se cca o 10 kusu stromu (nebo tujek?) které máme v plánu vysadit. Listnaté bohužel na podzim veškeré soukromí opustí 🤔 a vylozene keře asi nechceme a pokud ano, tak bez jedovatých plodu kulí malym dětem a zvířatům a které si drží hustotu a neopadaji. Za rady budu velmi vdecna. V zahradnictví nám na to vylozene nedokázali odpovědět :(
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 81.144 (?), 22.2.2023 19:08
To se mi nezdá s tím zahradnictvím, protože jou i naše listnáče, kterým listy vydrží i přes zimu...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Dplatina - (2) - 26.58 (?), 22.2.2023 19:12
Listnaté nám nedoporucili rovnou jehličnany, takže nás nenapadlo se po tom pidit proč. Můžete mi tedy poradit co by bylo nejlepší volba a dorustalo to cca do 2 metru vyskove? Děkuji
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 81.144 (?), 22.2.2023 21:17
Nevím co vám doporučili, ale naše jehličnany dorůstají do více než 2 metrů a stejně tak běžné thuje dosáhnou větší výšky než 2 metry. Navíc tam mohou být problémy s výživou nebo houbovými chorobami, které pak ovlivní špatný vzhled. Thuje jsou jedovaté také. Jen ze smrku si uděláte sirup. Myslel jsem, že už jehličnany nefrčí, teda kromě hřbitovů... což rádi někteří odborníci zdůraznují. Myslím habr, ale ten je nutno také zastříhávat, ale dobře si zjistěte kvalitní zdroj sazenic. Nám se jich moc neuchytlo. Ale já se nebudu plést odborníkům do řemesla.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika