Určení velmi chutného jablka



host - 248.95 (?)
21.9.2014 23:13

Mě ty hrboly a zelená barva připomínají Boikovo, které kdysi měl táta. Ale to moc nevoní, kdežto Jonathan má svoji specifickou vůni.  Lída

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
host - 209.73 (?), 23.9.2014 21:13

Tak jsem asi konečně přišel o jaké jablko vlastně jde. Myslím, že se jedná o málo známou odrůdu JONAMAC. Jonathan x McIntosh. Stručný popis z časopisu květy:

´´Roste slaběji než McIntosh a vytváří rozložité koruny s převislými větvemi. Má podobné plody jako McIntosh, ale s větším rozšířením červené barvy. Chuť je navinule sladká, výborná. Trpí strupovitostí, padlím jen středně. Plodnost je střední pravidelná s mírným sklonem ke střídání. Plody vydrží do ledna.´´

Jediná fotka na internetu.

V popisu McIntosh je, že má nazelenalou dužninu a pronikavě voní, což přesně sedí. Takže ty žebra budou po McIntoshovi.

J.Kratochvíl

Dnešní sklizeň JONAMAC
Dnešní sklizeň JONAMAC
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 248.95 (?), 23.9.2014 21:17

Jediná fotka? Zadejte si "jonamac apple" a máte jich tam přehršel...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 248.95 (?), 21.9.2014 23:13

Mě ty hrboly a zelená barva připomínají Boikovo, které kdysi měl táta. Ale to moc nevoní, kdežto Jonathan má svoji specifickou vůni.  Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10139) - 70.240 (?), 22.9.2014 17:58

Už jsem v minulosti někde umísťoval fotky neznámého rezistenta, u kterého však nemohu přijít na jméno odrůdy. Kdyby někomu něco připomínal, tak se ozvěte. Pravděpodobně jej pozná podle chuti Miloš. Snad se mi letos podaří alespoň jeden plod přivést. Chuť je později výrazně aromatická, připomínající snad odrůdy typu Mac Intosh, ale spíše je to jen podobnost výrazné chuti.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 248.95 (?), 22.9.2014 23:02

Pěkné jablíčko ;-))           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10139) - 70.240 (?), 24.9.2014 13:11

Promiňte, že jsem umístil fotku neznámého jablka do tohoto vlákna, ale těchto vláken je víc než dost a nechtělo se mi zakládat další. Ještě bych chtěl reagovat na paní Lídu ohledně barvy mého vyfoceného plodu. Tak tedy pan PP mně sice zatím nenavrhl použít na léčbu mého foťáku dobré a bytelné kladivo, jako panu rosti&slavíkovi (moudivláček Alois),  nicméně barva vyfoceného plodu je ve skutečnosti o něco tmavší, spíše do fialova. I vyfocené Rajky ve vlákně Rajka zcela neodpovídají a na fotkách jsou zobrazeny světlejší. Ovšem to je hlavně díky většímu zoomování, protože plody jsou umístěny ve vyšších patrech. Když se podíváte na fotku Resisty ve vlákně Produkta a Karmína, tak plody nejsou nažloutlé, jak to zobrazuje fotka, ale ve skutečnosti jsou zelené. Tento klam je pro změnu způsoben bleskem. Přitom fotka nevypadá vůbec přepáleně (přesvětleně). O vyfoceném Presidentovi jsem už psal. Plody byly ve skutečnosti tmavší a bez odlesku, ovšem foťák si odlesk vyrobil sám. Příště upozorním, kdyby barvy neodpovídaly, při odpovídajících barvách nebudu psát nic.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Traverzy IPE2.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?1.6.2024
Kouří do místnosti29.5.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.5.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika