Ujatý roub?



host - 55.18 (?) 
23.3.2016 10:32, zobrazeno: 3057x

Dobrý den, právě jsem koupil vysokokmen jabloně s mezištěpováním,  doma jsem si všiml, žeoproti jiným, které mám a u kterých je roub diagonálně po celém kmínku srostlý to zde vypadá jinak, bojím se, jestli se to čase neulomí.


Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
KarelHamouz - (3) - 55.18 (?), 23.3.2016 10:35

Další foto


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 248.186 (?), 23.3.2016 14:42

Ano, jestliže to už nejde vrátit, tak předběžná opatrnost je na místě. Řez k založení korunky proveďte spíše kratší, aby páky letorostů při větru nebyly příliš dlouhé. Dále pro jistotu ke mínku a pokračování terminálu připevněte dlahu (roubovací páskou) nezávislou na úvazku ke kůlu. Ke kůlu vyvazujte jen kmínek. Pokud kalus v místě srůstu do podzima dostatečně nezesílí, bude potřeba nové letorosty zpětně sesadit a kosterní větve zakládat až o rok později. Nerovnosti v kalusu je vhodné také vyplnit nějakým stromovým balzámem proti zatékání vody a pro udržení stálé vlhkosti k rozvoji kalusu.

S.f.K.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 67.66 (?), 23.3.2016 20:13

I když srůst není ideální, časem se bez problémů zacelí.  Jediné, co bych udělal, je pečlivé přivázání stromku ke kůlu pod i nad místem roubování.  Což bych asi udělal i kdyby srůst byl čistý. To, že na kůře není nic vidět,  nemusí znamenat, že srůst ve dřevě je stejně pevný jako okolní pletiva. Výchovný řez je samozřejmostí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika