Špičák, jak dál?



vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 100.5 (?)
29.3.2009 9:21

V podnožích J-TE-E a A2 je hodně velký rozdíl. Šampion ale plodí hned po vysazení prakticky na každé podnoži.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
host - 154.176 (?), 29.3.2009 7:45
Já na nikoho špínu neházím. To, že to bude špičák, to jsem netušil a tušit jsem mohl, to je pravda. Co se kvality stromků týká, tak jsem od této f. získal takovou zkušenost, že už si nikdy zásilkovou službou nenechám nic poslat, a věřte tomu, že špínu neházím. Nyní jsem to reklamoval a uvidím, jak se k tomu mému problému f. JUKKA postaví. Samozřejmě, že zde budu informovat (ať to dopadne jak chce)... jinak "špatně vybral", nevím co by jste na to řekl (a), kdyby Vám přišla broskvoň takového ražení, jako přišla mě atd. atd....
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 154.176 (?), 29.3.2009 8:12

...a ještě něco k tomu "špatně vybral". Opomenu-li kvalitu, tak jsem si vybral jabloň šampion na české podnoži J-TE-E, za cenu.... Dlouho jsem studoval druhy podnoží a tu co jsem si vybral měla právě výše uvedení firma. Proto mi přišel špičák na podnoži A2 (údaj na faktuře, na popisu tromku se nedá nic přečíst). Chtěl bych se zeptat zkušených zahradkářů, jestli je v těchto podnoží velký rozdíl. Já jsem chtěl podnož pro zákrsek, který bude co nejdříve plodit. Díky za rady.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 100.5 (?), 29.3.2009 9:21

V podnožích J-TE-E a A2 je hodně velký rozdíl. Šampion ale plodí hned po vysazení prakticky na každé podnoži.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 235.249 (?), 29.3.2009 10:19

Nevím co bych říkal, protože samozřejmě nevím jaká vám přišla. Vy jste se tu jen rozčiloval že máte špičák, pokud vám ho poslali přestože jste si objednal něco jiného tak je to samozřejmě chyba. Pokud ne, tak nevím proč se zlobíte. Co jsem se díval na jejich stránky tak tam nepíšou jaký je to tvar, to se dalo čekat že to bude univerzální, tedy špičák.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 154.176 (?), 29.3.2009 15:28

Že to je špičák, to jsem mohl tušit, to je fakt, já se kvůli tomu nerozčiluju. Vadí mi ale to, že je na jiné podnoži a poškození, což ale nebudu řešit zde, ale přímo s firmou. Jnak za rady děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 1.146 (?), 29.3.2009 18:59

Myslím, že kombinace velmi úrodné odrůdy a vzrůstnější podnože je velmi dobrá. Vámi vybraná podnož je pro Šampion - dle mých z kušeností - nevhodná, roste ještě méně než M9, na kterou se rovněž nehodí. Výsledkem Vám dodané kombinace bude zákrsek nebo čtvrtkmen s relativně velkou korunou a s velkými úrodami, ovšem za 5 a více roků. Neviděl bych to jako důvod k nespokojenosti, pominu -li, že jste dostal něco jiného, než jste chtěl. Z.E.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 116.7 (?), 30.3.2009 9:09

Dobrý den, já se musím fy. Jukka zastat, došly krásné, dobře zabalené stromky, s bohatým kořenovým systémem, jsem spokojená. Hezký den, Helena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 154.176 (?), 30.3.2009 14:28

Dobrý den, dnes jsem měl konečně čas rozluštit nápis na popisce mého stromku (Šampion). Původně jsem si vybral již zmíněnou podnož J-TE-E. Na faktuře mám uvedenou podnož A2 a na popisce stromku je M26. Proto bych Vás ještě jednou rád požádal, o zhodnocení mé podnože M26. Hodí se k jabloni Šampion? Dále bych se chtěl zeptat, jak mám ošetřit nalomeninu mého špičáka.

Co se f. Kukka týká, to co došlo (nedošlo) mě, to nechci nějak komentovat. Firmu jsem kontaktoval a uvidím, co mi napíšou. Je fakt, že maliny, angrešt a lisky mají pěkné. Ovocné stromky možná okomentuji časem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 180.2 (?), 30.3.2009 14:56

Dobrý den. Pokud je na M26 tak je to v pohodě. Toto o ní píše ing. Richter. "Do skupiny polozakrslých podnoží řadíme M26, dobře kotví v půdě, je vhodná do lehčích půd, odrůdy na této podnoži dobře plodí." Jak píše MUDr. Vysloužil, jabloň Šampion plodí velmi dobře a na čemkoli. Nelámal bych si s tím vůbec hlavu. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 154.176 (?), 30.3.2009 14:58

Díky za informaci.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika