Sandra (šlechtitel p.Buzrla)



Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1609) - 165.146 (?) 
9.10.2023 9:49, zobrazeno: 897x

Sandra - 2023 - rouby na Buzrlově stromku

Sandra vznikla křížením odrůd Topaz x Rubín.Je velmi nezvyklé křížit zpětně rodiče s potomkem.Pan Buzrla se toho odvážil a vzniklo raně zimní jablko.Uvidím po ochutnání jak to dopadlo.Zatím první postřehy.Může trpět hořkou pihovatostí viz.první dva loňké plody(poslední snimek) kdy Buzrlův stromek nebyl v plodnosti.Letos je to jíné odrůdy se na roubech rozplodily a náznak choroby žádný.Vypadá to také na variabilitu tvarů plodů a postupné dozrávání.Až ochutnám poreferuji.

Zahradě zdar - Mičurin II (470 m) 

Sandra
Sandra







Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 168.30 (?), 25.2.2024 21:57
A jak by ste nam zhodnotil chut? Je viac rubinova ci topazovska?)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1609) - 165.146 (?), 26.2.2024 10:03

Byla to první úroda (ty dva plody z předloňska nebyly degustovány).Zatím zklamání.Jsou nevýrazné, nechutnají ani po Rubínu ani Topazu.Nubudu dělat závěry je to první úroda, mohla být ovlivněna průběhem počasí atd.Uvidím jak si povede v příštích letech.Očekával jsem takový sladší Topaz. Zatím se moje očekávání nenaplnily.

Zahradě zdar - Mičurin II (470 m)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 168.30 (?), 26.2.2024 20:21
Dakujem, moc ste ma nepotesil, vkladam do sandry velke nadeje, myslim,ze sandra by mala mat podobne naroky na klimu ako rubin, nieje to ziadna pink lady v tomto ohlade,
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1609) - 165.146 (?), 27.2.2024 10:40

Nevěšme hlavu.Byla to první úroda a nemusí hned každá odrůda ukázat své kvality. Kdysi jsem vysadil Beni Shogun.První úroda byla sklamáním vzhladem k očekávání a úsilí které jsem musel vynaložit abych ji získal.Sedla si, vychytala se doba sběru a dnes patří k tomu nejchutnějšímu co mě na zahradě roste.

Zahradě zdar - Mičurin II (470 m)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1609) - 165.146 (?), 1.3.2024 12:35

Trochu optimismu.Kamoš četl naši diskuzi a odpoledne mě zamailoval abych rozhodně Sandru nelikvidoval.Měl stejnou zkušenost z první úrody jako já.Loni měl druhou a ta byla chuťově vynikající.Hodně ji chváli.Je to rovnej chlap tak to sedí.

Zahradě zdar - Mičurin II (470 m)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika