Poškozené stromy



terezec - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (196) - 38.5 (?) 
27.1.2016 20:41, zobrazeno: 5470x

Dobrý den,

psi mi oloupali kůru na několika mladých stromcích až do výše jednoho metru. Můžete mi poradit, čím mám stromy ošetřit? Mají šanci přežít? Mc děkuji za radu, Tereza

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 67.66 (?), 27.1.2016 22:02

Nezáleží ani na výšce olopupání, spíš na tom, kolik obvodu kůry chybí. Je-li někde kůra oloupaná dokola, nemá ošetřování smysl a je lepší stromky nahradit novými. Jestli je aspoň 1/3 kůry zachovaná, dají se zachránit. Roztřepanou kůru je dobré začistit a rány zatřít balzámem, št. voskem či vodouředitelnou barvou. Pomůže i omotání gumou z rozstřižené veloduše.
    Kůru stromků pravidelně okusují zající nebo odírají srnci.  Někdy trochu kočky při broušení drápů. Ale že by psi loupali kůru?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
terezec - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (196) - 38.5 (?), 28.1.2016 15:52

Dobrý den,

děkuji za reakci. Můžete mi prosím napsat jakým balzámem-název? A co je to št. vosk? Co znamená ta zkratka?

Oni jsou prostě destruktoři. Okusují boudy. Na zimu měli na vchodech bud dvířka, aby jim tam nefoukalo-všechny je okousali a zničili. Takže tak :)

Moc děkuji za radu

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 248.22 (?), 28.1.2016 16:38

Stromový balzám, štěpařský vosk wink + vychovat psy...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 34.169 (?), 28.1.2016 18:42

Rozstrihnite dušu z bicykla po dlžke, vznikne vam maxipáska, ktorou nepriedyšne oviažete ohryzene stromky.postupujete podobne ako pri šteparskej paske, začinate odspodu a jednotlive obviny kmena sa musia prekryvať, podobne ako ked sa obvezuje rana.Zakryť musite celu ranu, hore a dole možete ešte oviazať nejakým motuzom.Táto guma nahradí koru a popod nu bude prudiť miazga.Návod pochadza zo stareho českého Zahradkare, vyskúšane na vlastnych jabloniach, ktoré ohrýzli srny.Do jesene narástla nová kora, vyzerala ako ľudska koža po popáleninách, ale po 2-3 rokoch sa úplne zahojila.Obvaz treba ponechať po celý rok a mal by byť nepriedyšný.Guma by mala byť sivá alebo čierna, v tme a teple sa zrejme lepšie hoja rany.Odporúčam vyskúšať, nič tým nestratíte, len možete získať.Prajem veľa zdaru.

afer

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika