Odrůda Admirál



Tibor z UH - (47) - 222.63 (?)
17.2.2014 22:12

Dnes, v půlce února jsem ochutnal Admirál od pana Tondy (Veselí nad Moravou) a je to paráda. Sladkost a kyselost jsou v rovnováze, šťavnatosti je dost, ale hlavně je svěží. Řekl bych, že jablíčko bylo utrženo ze stromu maximálně před měsícem!  Jestli vydrží jak se píše, tak se MOC povedlo šlechtitelům. Takové by mě chutnalo v létě, v zimě, ve dne, v noci ,takže stromek budu najisto sadit.  Mám rád Rubínovou chuť ale při tom jak je Admirál při uskladnění "v dobré kondici" si myslím, že ho ocení mnoho, mnoho zahrádkářů.  Z té samé "hlíny" jsem při něm ochutnal i Topaz, který má nepatrně víc kyselinky a je taky šťavnatý. Děkuji za poznání.

Tibor. 

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
host - 178.235 (?), 17.1.2014 19:47

Ještě víc tristní je situace s hruškami.Vadí mi, pokud mám kupovat drahé dovozové hrušky jako je Lucasova nebo Konference.Jejich cena přerůstá cenu jablek, kde jsme byli soběstační nejen v množství, ale i kvalitě. Rzivost (i na větvích(!)a strupovitost u hrušek začíná být nepříjemným problémem.Stýská se mi po dobré domácí zimní hrušce.  AB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 149.18 (?), 17.1.2014 20:24

Orion mám štepený na podložke M26, p. Miroslav. Stromček pochádza z Fytosu Plzeň. Myslím si, že na veľkosť plodov Pinovy bude mať väčší vplyv G.S. ako samotný podpník MM106. Je Granny Smith triploidná?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mi_Nitra - (31) - 13.77 (?), 18.1.2014 11:45

Pravdepodobne diploid, na niektorej stránke som našiel že je samoopelivá a na jednej US stránke je vyslovene uvedené Diploid.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
ivan z okénka - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (800) - 165.42 (?), 19.1.2014 10:47

Pro "Mitwocha". Dohledal jsem tu degustaci v Německu a na plac šla Sapora v pořadí 13. Freiherr 20, General 3838 29, Admiral 37. Jestli a kdy byla pauza, toť otázka na další dohledání. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Hana F - (3) - 248.129 (?), 4.2.2014 18:52

Odrůdu Admirál mám ještě neplodila, ale všichni ji ohodnotili jako nejlepší je to prý hodně dobrá odrůda tak jsem zvědavá jaké bude u mě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Tibor z UH - (47) - 222.63 (?), 17.2.2014 22:12

Dnes, v půlce února jsem ochutnal Admirál od pana Tondy (Veselí nad Moravou) a je to paráda. Sladkost a kyselost jsou v rovnováze, šťavnatosti je dost, ale hlavně je svěží. Řekl bych, že jablíčko bylo utrženo ze stromu maximálně před měsícem!  Jestli vydrží jak se píše, tak se MOC povedlo šlechtitelům. Takové by mě chutnalo v létě, v zimě, ve dne, v noci ,takže stromek budu najisto sadit.  Mám rád Rubínovou chuť ale při tom jak je Admirál při uskladnění "v dobré kondici" si myslím, že ho ocení mnoho, mnoho zahrádkářů.  Z té samé "hlíny" jsem při něm ochutnal i Topaz, který má nepatrně víc kyselinky a je taky šťavnatý. Děkuji za poznání.

Tibor. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Tibor z UH - (47) - 222.63 (?), 3.3.2014 22:54

Jedl jsem 1 plod v půlce února z nížiny Veselí nad Moravou a budu ho sadit. Doporučuji.Kdo má rád chuť rodiny Rubín, tak je to OK. Nekoštoval jsem Bohemii, ale co vím je to v chuti prý to samé co Rubín. Admirál je méně sladký ale tím víc jeho konzumace osvěží. Není to o moc a když ještě předpokládám, že dojde a bude se jíst v 03 a 04 měsíci tak nemá konkurenci. Tedy pro mě, co miluju Rubíny. Určitě zasadím pro zpestření i druhou pozdně zimní odrůdu, ale Admirál bude hlavní. Ta chuť není tolik intenzivní jako Rubín ale rozdíl je malý a tuto minidaň (za skladovatelnost) rád podstoupím. 

Tibor z UH.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 129.112 (?), 4.3.2014 0:54

Teším sa spolu s Vami, pane Tibore, na prvé plody Admiralu. Som tiež zvedavý na to, do akej miery budú jablká postihnuté fyziologickou škvrnitosťou, ku ktorej je táto novinka podľa popisu vnímavá. Osobne nie som priaznivcom opakovaného striekania jabloní kalciovými preparátmi. Nielen preto, že som nepozoroval výrazný efekt, ale hlavne z dôvodu pohodlnosti. Je to starosť navyše a bez tej sa môžeme zaobísť. Stačí zvoliť správny kultivar. Ako máte premyslenú závlahu vysadených jabloní na Uherskohradišťsku? Ročný úhrn zrážok 300 mm bude pre jablone na typových podpníkoch bez závlahy málo. Práve jablone sa podľa literatúry radia k ovocninám s najväčšími nárokmi na vodu. Myslím si, že nedostatok zrážok či závlahy môže spôsobovať u niektorých odrôd neštandardné množstvo cukrov v dužnine a tým aj posun v chuti oproti parametrom deklarovaným v pomológii.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Tibor z UH - (47) - 222.63 (?), 4.3.2014 21:11

Jak jste přišel k číslu 300mm srážek? Díval jsem se na seriozní vebové stránky města UH.Hradiště a roční úhrn je 600mm. Ale pravda je že plody sú v létě a to je těch 300. První tři roky budu vozit vodu autem-a pak by si měla poradit podnož (podpník) MM 106.   ALE... Admirál má bujný růst... pánové jak to vidíte, že by to mohlo vypadat v budoucnu? S velikostí koruny. Uhlídám ji snadno řezem?  Potřebuju tak max. 4.5m průměr i 4.5m výšku.   Inak pomológia, nepomológia... stále lepší než jabka z obchodního řetezce. Ještě mi běhá mráz po zádech když si vzpomenu na ochutnávku jablek z marketu v průběhu letošní zimy. Když to porovnám s jablky z velkosadu Buchlovice... tak za marketové bych neměl dávat peníze ale tresty a pokuty. Ať nekřivdím ----- osmi jablkům z deseti.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 234.153 (?), 5.3.2014 0:02

"A mám přes léto suchou půdu--myslíte, že dospělý stromek bude prosperovat bez zálivky. Průmerné srážky za rok jsou tady : 200-300mm ve vegetačním období + 350mm v zimě."(vlákno Pink Lady)

Máte pravdu, zabudol som na tie zimné zrážky. Slnka budete mať istotne dosť. V letných horúčavách a v suchej pôde, najmä na svahu, však dostanú typové podpníky poriadne zabrať. Keď chýba voda na začiatku dozrievania plodov, asi to nebude mať priaznivý vplyv na ich kvalitu. Myslím si, že 4,5 m výšky v týchto podmienkach a bez závlahy na podložke MM106 nebude snadné dosiahnúť. Ale držím Vám palce!

S neutrálnou až podradnou chuťou marketových jabĺk sa stretávam tiež. Je však zaujímavé, že Jonagold mi pripadá vždy chutný. Je to zrejme odroda pre obchodné reťazce ako stvorená...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika