Jak vám letos kvetou jabloně?



   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9   
                     
host - 91.196 (?) 
28.5.2021 14:55

Rozmysli si Mařenkocheeky! V r.22 snad cosi zachrání mladá výsadba a průběžně tvoření vroubovanci. Mně se daří-snad i přísnějším řezem+střihem držet každoroční obstojnou plodnost ontarií. Je trošku paradox, že ikdyž zmrzlíci spali, tak např.vlašáků letos moc nebude... 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 121.10 (?), 28.5.2021 18:00
Presne tak. Prikladám fotku môjho JamesGrievu z minulého roka. Cca 10 až 15 ročný strom na planke. Minulý rok neskutočná násada kvetov tento rok som na ňom na počítal vsehovsudy 11 kvietkov

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10139) - 70.240 (?), 1.5.2023 0:10

Kvetou pěkně. Nenašel jsem ani jeden "zabalený" květ květopasem. Karate na zelené poupě.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10139) - 70.240 (?), 1.5.2023 9:53

Pro ty, co mají pořádný jabloňový sad, je to možná vítaná probírka, ale ti, co mají na jednom vzrostlejším stromě hodně roubů je to probírka nevítaná. Po eliminaci květopase jabloňového, je ještě třeba pohlídat pilatky jablečné. Později obaleče a hmyz. Platí to nejvíce o zhusta napadaných odrůdách jako je například Kidd´s Orange a Gascoigneho šarlatové.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1793) - 168.103 (?), 2.5.2023 12:18

na nejvyhřátější zahradě mám 4 Opály a ty kvetou ostošest. Taky i malý stromek Mac Intosh každý rok plodící, který jsem rouboval v 1999. Walter





Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Biegler - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (210) - 81.144 (?), 2.5.2023 14:25
Mně kvetou jen mladí prckové, kde je to zatím nežádoucí, stejně květy budu muset zase otrhat, aby nedocházelo ke zbytečnému vysilování a nebo nechat max malý vzorek. Staré stromy zatím ještě vyčkávají, ale pokvetou.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10139) - 70.240 (?), 2.5.2023 21:12

Excelentní Herr von Walter. Mně se starý Olympus přece jen po letech rozbil, tak jsem vyštrachal ještě starší Olympus s ubohým rozlišením 720p. Snad chvíli vydrží.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 243.80 (?), 3.5.2023 6:51

loňská úroda byla velká, nestíhal jsem vše protrhávat, letos některé stromy bez květu, nebo jen něco málo

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1623) - 165.146 (?), 3.5.2023 9:35

Zatím ve stádiu růžového poupěte.Násada je solidní.Květopas ošetřen během postříku proti přezimujícím škůdcům.Pilatka odchytávána pomocí vizuálních lepových desek.Zítra je v plánu ošetření proti strupovitosti a padlí.

Zahradě zdar - Mičurin II (470 m)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10139) - 70.240 (?), 3.5.2023 21:41

Původně jsem zamýšlel jako hlavní terminální roub odrůdu Admirál, nakonec vlivem okolností převládlo TANGO. Není to žádná náhrada dlouho skladovatelných plodů Admirálu, ovšem po uležení je chuť těchto plodů zajímavě aromatická. O Tangu nikdo nic neví, jen ve stejnojmenném vlákně někdo upozornil, že se jedná o křížení Topaz x Angold. Možná, že sám šlechtitel. (Foceno zespoda, silně zoomováno a ještě k tomu s rozlišením pouze 720p.)

Tango
Tango
Tango
Tango
Kidd´s orange
Kidd´s orange
Beforest
Beforest

Enterprise
Enterprise
Enterprise
Enterprise
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika