Jabloň Rubín



host - 52.3 (?)
1.7.2014 7:19

Mohu se zeptat, jaky Kristalon a v jakem davkovani pouzivate? J.R.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18313) - 92.38 (?), 30.6.2014 21:18

To tak nelze říci. Záleží na konkrétních podmínkách, v jaké půdě rostou a co jim chybí. Stromy v řadách, kde se v meziřadí pěstuje zelenina a každoročně zaorává hnůj a kompost, živím jen vápníkem na list, zbytek si vezmou kořeny zpod záhonů. Jinde - podle toho jak stromy přirůstají a plodí - pak namulčovanou trávu a štěpku, kompost, ředěné slepičince, písek. Zjara přihnojím do zavrtaných hadic roztokem Kristalonu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 52.3 (?), 1.7.2014 7:19

Mohu se zeptat, jaky Kristalon a v jakem davkovani pouzivate? J.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18313) - 92.38 (?), 1.7.2014 10:03

Jenom Kristalon plod a květ (na jaře obohatím dusíkem - malou lžičkou močoviny), koupil jsem velké balení, to vydrží na mnoho let, víc barev Kristalonů bych nespotřeboval.   Dávám jednu malou odměrku na 10l konev do jedné hadice.  Zhruba o měsíc později pak cíleně k jednotlivým druhům,  podle násady plodů a v případě sucha, kdy stromy současně profitují ze zálivky dávám třeba PK sol, u skořápkovin a peckovin vápenatý ledek, atd. Ale žádná pevná pravidla nemám, řídím se spíš intuicí, jak vypadají přírůstky, barva a velikost listů, jaké balení mám zrovna otevřené , atd. Spotřeba rozpustných hnojiv tak vyjde v řádu 1 - 2 kilogramů na desítky stromů za rok, a to včetně listové výživy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 52.3 (?), 1.7.2014 10:55

Podle mne je Kristalon PaK velmi kvalitni hnojivo s kompletnim obsahem mikroprvku, ostatni "barevne" Kristalony take vypadaji pekne, ovsem baleni i cena je vetsi nez je pro mne prakticke. Na jare jsem koupil 25 kg YaraMila COMPLEX, vcetne dopravneho vysel 1 kg na cca 30 Kc, coz je pro mne prijatelna ci spise vyhodna cena za kvalitni hnojivo. YMC je relativne dobre rozpustny (ne jako Kristalon, trva to dele), rozpoustim ho predem a do konve davam odmerku 0.2l. J.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 34.112 (?), 1.7.2014 21:23

Chtel jsem jeste zeptat... dávám PK sol... k cemu je to dobre? Davate ho jen v obdobi sucha nebo i jindy? J.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18313) - 92.38 (?), 1.7.2014 22:00

P i K jsou jako základní biogenní prvky součástí všech kombinovaných hnojiv. Tak myslím, že jsou pro rostliny dobré. Pro vývin plodů i květní násadu na příští rok (která bývá velkou úrodou ohrožena).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 14.170 (?), 1.7.2014 22:25

Při přeplození je násada plodů na příští rok řízena hormonálně. Jádra v plodech blokují zakládání nových květních pupenů. Nejdůležitější je pro diferenciaci květních pupenů paradoxně dusík. U klidných stromů bych s ním nešetřil. U bujných bych samozřejmě šetřil. S draslíkem se musí zacházet opatrně. Blokuje totiž vápník, proto není vhodné to s ním přehánět u jabloní náchylných k pihovitosti.

V.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?13:51
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika