Ellison´s Orange



Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?) 
22.9.2023 14:23, zobrazeno: 750x

Dobrý den. Sice vím, kdo mně poslal roub této odrůdy, ale nevím od koho pochází. Plody byly lehce oddělitelné od plodonoše, neuvěřitelně voněly, ale do čtrnácti dnů zmoučnatěly. Lze v dalších letech čekat něco víc? Popis odrůdy:

Ellisonovo oranžové pochází z Anglie (Coxova reneta x Kalvil zimní bílý). Plody jsou středně velké, kulovité. Barvu mají žlutou, na větší části plodu hnědě červenou a tmavěji červeně mramorovanou. Dužnina je žlutavě bílá, jemná, chuti navinule sladké, aromatické, velmi dobré. Sklízejí se koncem září, konzumně dozrávají v říjnu. V listopadu svou chuť ztrácejí. Stromy rostou slabě, rodí velmi raně, hojně. Strupovitostí trpí silněji, padlým méně.

Ellison´s Orange
Ellison´s Orange
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 8.15 (?), 23.9.2023 9:16

Otrhal jsem je všechny před týdnem, ptaci je klovali, ty co byli zralé jsem hned snědl a pár jich mám ve sklepě. Chuť bombová. Tím starým textem bych se neřidil, na skladování jsou jiné odrůdy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 23.9.2023 17:32

Díky za reakci. Vy jste sběratel kříženců Coxovy renety? Tak snad žádné jiné plody jablek nevoní, jak tyto Ellisony, ale příště na nic čekat nebudu a ochutnám je hned.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 16.235 (?), 23.9.2023 21:59

Ne, nejsem sběratel kříženců Coxovy renety. Elisonovo jsem si narouboval, protože nám v rodině moc chutná. To, že má kdysi slavné rodičovské odrůdy mě nepřekvapuje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika