Ananasová reneta



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
host - 168.242 (?) 
19.2.2021 9:51
Hezký den všem ovocnářům. Když tady tak vidím fotky zlatého jablka, tak jsem si vzpomněl, že jsem v říjnu podobné potkal u cesty. Chuť mimořádná, žel na stromě bylo pár plodů a mizerně dostupných. Tečky sice nejsou na fotce moc vidět, ale jsou dosti výrazné. Strom je oproti vedle rostoucímu panenskému poloviční, takový kompaktní a nějak nemá moc přírůstky, což by na ananasovou renetu sedělo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 37.133 (?), 19.2.2021 19:23

Ještě existuje jedna odrůda, která je podobná Ananasové Renetě.  Zlatožlutá Reneta

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 196.17 (?), 20.2.2021 15:27

Tak jeden říká, buďte v klidu, jsou dvě odrůdy, jedna Ananasové letní a druhá Ananasová reneta. Druhý zase tvrdí, že existuje jen jedna a to Ananasová reneta, tak si vyberte. Připomíná mně to jako když e-shopy prodávali meruňku Orangered a Bhart jako dvě různé odrůdy, přitom je to jedna odrůda s dvěma názvy. A co takhle ten Berlepš, což je kříženec Ananasové renety a Ribstonského (Coxova reneta)? S menšími plochými plody mám tu nejlepší zkušenost. Bláhovo oranžové, nebo z novějších Topaz. Auralia překvapila u menších plodů, také zajímavou renetovitou příchutí, věřte nebo nevěřte. Babka prodávala jabka, za děravý groš, prodala jich koš. Pokud ovšem jabka neprodáváte, tak Vám může být tržní hodnota (vzhled a velikost) celkem ukradená. A ještě názor inženýra Fidly: Berlepš (Goldrenette Freiherr von Berlepsch) má podobně ostrou, výraznou chuť jako Topaz. No tak, neberte to.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 37.133 (?), 20.2.2021 17:54

Ananasové Letní je semenáč pravděpodobně Letního Průsvitného, kterého našli ČSOP a Ananasová reneta je stará zimní odrůda z Holandska.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 21.2.2021 9:33

Že existuje Ananasová reneta to bych, prosím pěkně, věděl, mám atlas. Zajímalo by mě, jestli někdo někdy narazil na něco, co by alespoň vzdáleně připomínalo ananasovou příchuť. S tímto názvem existují jabka, hrušky, švestky, meruňky. Osobně jsem měl tu "čest" narazit na exotickou příchuť u falešné švestkomeruňky Dapple Dandy a švestkomeruňky bez názvu z nedalekého zahradnictví. Je to némlich to samé. Pokud z Letního průsvitného dostali nějaký "ananas", tak klobouk dolů, ale spíše to bude reklamní trik, kvůli lepší prodejnosti odrůdy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1609) - 165.146 (?), 7.10.2021 12:44

Ananasova reneta - 2021 - pěstováno jako sloupovitý tvar

Tato prastará odrůda s nejasným původem mě vždy přitahovala.Jako malý špunt jsme dostali košík drobných a lepkavých jablek.Strašně mě chutnaly.Požádal jsem před léty o rouby z genové banky a narouboval na podnož.Letos se snad dovím zda ty jablíčka z dětství byly Ananasky.Tu chuť mám pořád v podvědomí a při sklizni byly lepkavé.

Zahradě zdar - Mičurin II (470 m)







Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika