Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

ja som 6 rokov kupoval a sadil rôzne druhy ovocných stromov na rôznych podpníkoch, ale nikdy nevydržali viac ako rok! či to bol zákrsok alebo mohutne rastúci podpník, vždy ho niečo skolilo. raz to bol mráz, choroba, škodce (vošky)... stratil som trpezlivosť lebo už ma to nebavilo stále kupovať nové stromy, každé 2 týždne ich striekať proti voškám a iným chorobám. tak som všetky stromčeky. ktoré ostali vykynožil a pustil som sa do klasického pestovania starých odrôd, ktoré rastú stále a sú odolné. v jeseni som si vykopal čerešne vtáčie, divé jablone, hrušky a myrobalány a popresádzal som si to na dvor. v jari som to všetko zaštepil, už sú to 3 roky. nikdy proti ničomu nestriekam, úroda zatiaľ nebola, ale stromy sú krásne, mohutné a zdravé. mám obrovskú záhradu, kde sa veľké stormy majú kde rozložiť. a aj keby mohol niekto namietať, že načo sú mi také veľké stromy tak mne to nevadí. stačí mi ak si odtrhnem pár plodov zospodu a zvyšok nechám pre prírodu. veď aj oni chcú niečo žrať. a mňa najviac teší keď si môžem sadnúť pod mohutný strom a počúvať zvuky prírody. pri jabloni na podpníku M9 by sa to určite nedalo uskutočniť. takže moja rada znie, že ak chete mať zdravé a odolné stromy, ktoré mrazy len tak ľahko nepoškodia (môže sa stať) tak sa vráťte k pestovaniu starých krajovích odrôd.wink

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 19 a číslo 14.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika