Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:
Mám velmi špatný zastíněný mokrý pozemek u lesa cca 550 metrů nad mořem. Pokud chcete pěstovat stromy na takových místech je nutno zejména, používat odolné odrůdy, silně rostoucí podnože a hnojit - NPK. Z podnoží doporučuji A2 Další možností je vsadit strom hluboko - pod roub oddělující podnož od stromu. Takový strom, pak zakoření jako semenáč. Měl jsem na jiném pozemku takový "zákrsek" Renety, co vyrostl tak, že měl asi 10 metrů výšky a více než 10 metrů průměr koruny. Tloušťka kmene byla stejná jako u silného dospělého smrku, musel jsme ho zlikvidovat, jablka měl špatné kvality a stínil. Byla to největší jabloň kterou jsem kdy viděl. Hnojit doporučuji NPK na jaře a pak dusíkem na začátku června, pak už ne. Na špatných pozemcích jsou stromy vždycky menší, proto o podnožích M7 nebo M9 ani vůbec neuvažujte. V předjaří je také třeba stromky postříkat kuprikolem proti rakovině, protože na horších pozemcích je to problém. Počítejte s určitou úmrtností - zhruba polovina stromků prosperuje. a 1/3 jsem musel vyměnit zbytek je tak na půl.
Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 20 a číslo 15.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika