Vaše Top ten odrůdy hrušní



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 77.39 (?) 
5.6.2008 18:42

Boscova červená, tuším, neexistuje. Wiliamsova červená ano  - Max Red Bartlet. Chutnají stejně, smysl to má jen dekorativní. 
   Mám obě na jednom stromě, připadá mi, že červené rostou něco slaběji, jsou trochu menší a dozrávají o málo později. Ale možná jde jen o dojem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 132.26 (?), 6.6.2008 12:34
Boskova červená forma existuje. Když jsem ji kupoval tak se mě prodavač ptal, zdali chci červenou nebo normální a já vůl řekl že normální. Pak přišla majitelka a říkala prodavači, že o té červené má mlčet, že je to novinka, mají jen 3 kusy a musí mít něco na výstavu...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 161.138 (?), 5.11.2008 21:45

Odpověď pro hosta z příspěvku č.132.26 z 6.6.2008 Boscova červená. Buď jste se při koupi hrušky přeslechl, ne z vás toho v... skutečně udělali prodavači. Boscova lahvice je odrůda stará cca 100 let a zatím nebyla vyšlechtěna v červené formě. Viliamsova a Clappova mají červené mutace. Boscova byla základem šlechtění několika novějších odrůd, ale nevím o žádné, která by byla červená. Víte, asi to všichni známe. Triky obchodníků jsou nevyzpytatelné. S omluvou a přátelským pozdravem! Pavel Skála

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 132.26 (?), 6.6.2008 12:36
Boskova červná forma existuje. Když jsem ji kupoval tak se mě prodavač ptal, zdali chci červenou nebo normální a já vůl řekl že normální. Pak přišla majitelka a říkala prodavači, že o té červené má mlčet, že je to novinka, mají jen 3 kusy a musí mít něco na výstavu...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
hauser - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (383) - 113.121 (?), 6.6.2008 23:11

Hmm, kdyby tak vyšlechtili Boscovu rezistentní, to bych bral.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
skalovi.pís - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (76) - 161.138 (?), 14.10.2009 23:48

Boscovu červenou ještě nikdo neviděl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 67.105 (?), 16.9.2008 0:08

Pro mne je pořád nejlepší hruška z dětství, které se říkalo Lojzka, Lojzička, ale my se sestrou jsme si ji pojmenovaly Lujzička a byl y to hrušky malé, hnědé a spíš kulatější a tak výborné zvláštní chuti, kterou jsem od té doby nepoznala. Mezi starými odrůdami jsem ji nenašla, nevěděl by někdo o jakou by mohlo jít? Další výborná je pro mne Madame Verte... Zdraví Vás Dáša.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 67.105 (?), 16.9.2008 0:14

... jo a ještě Williemsova -  hlavně už vypálená, podávaná s malou hruštičkou na dně skleničky...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 85.27 (?), 16.9.2008 8:32

Jak poznáte u M. verté, že je zralá? Věrtšinou je ortrhám tvrdé, uskladním tvrdé, při kontrole za měsíc jsou tvrdé a pak je vynesu ze sklepa hniličkovaté. 
   Kromě obecně známých odrůd - Konference, Wiliamsovy mám v oblibě Vienskou, Jizeru, Amforu,...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
romila - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (914) - 35.177 (?), 16.9.2008 10:21

U mě vítězí Boskovka. M.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika