Problém s mladou hrušní



host - 13.174 (?)
5.5.2007 13:48
Domnívám se že za to muže ranní mrazík.To stejný mám také i na ořechu.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 35.153 (?), 5.5.2007 11:19, zobrazeno: 8556x

Všechny nové výhonky dvouleté hrušně uvadly, listy jsou zvadlé, zkroucené a mají černé, jakoby zuhelnatělé okraje. Tam kde jsem špatný konec i s novými listy uštípl, černá i tento uštíplý konec. Nemám se raději odstěhovat?

Radek

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 13.174 (?), 5.5.2007 13:48
Domnívám se že za to muže ranní mrazík.To stejný mám také i na ořechu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311), 6.5.2007 22:45
Ořechy opravdu namrzly, ale hrušně jsou mnohem odolnější.Myslím, že příčina bude jiná.  
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 35.153 (?), 7.5.2007 20:41

Tak  to zatím nejsem o moc dál , nenašel by se ještě někdo? :-)

Radek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 23.110 (?), 8.5.2007 8:44
I nám letos namrzl obrovský ořešák. Větve ve spodních partiích jsou v pořádku, ale vrchní část stromu omrzla a listy na většině stromu úplně zčernaly. Ostatní ovocné stomy jsou v pořádku, je to dost zajímavé.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 1.251 (?), 8.5.2007 12:32
Ořešák je na mrazík citlivější než jiné ovocné stromy. Nám omrzl zase víc spodek než vrch, aspoň to tak zespodu vypadá.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 172.35 (?), 9.5.2007 12:22
Přesně ten stejný problém mám i já.Postříkal jsem to proti savému a žravému hmyzu a proti plísni a nic se nezměnilo.Mám dvě hrušně od jara vedle sebe a jedna je takhle napadená a druhá nemá žádný problém .Tak si myslím že mráz to nebude.Zkuste se k tomu někdo vyjádřit.Děkuji
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
hauser - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (383), 9.5.2007 17:07

Pár let mám podobný problém,ale u starších stromů,i když první postřik provádím před květem.Zvláštní je,že na svažitém pozemku se to projevuje jen v jeho horní části u Boscovy,Robertovy a neznámé odrůdy,zatím co na spodní rovině vůbec /2x Boscova,Nela,Santa Maria/.Postřiky střídám a pokud po 3.týdnech vynechám,části listů černají a v červnu boj vzdávám.Před rokem jsem vzal vzorek na VŠZ v Brně-ústav rostlinolékařství,chorobu identifikovali jako Černou skvrnitost růží.V okolí je mnoho šípkových růží,ale s nimi ůdajně choroba nesouvisí.Doporučené přípravky-Dithane,Baycor,Discus. Co se týče zčernání mladých letorostů,typuji Bodrušku hrušňovou,každý rok mám cca 10 napadených letorostů.Protože nepatří mezi závažné škůdce,doporučuje se mechanické odstranění a spálení výhonu.
                                                                                   Zdravím

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika