Čtvrtá hrušeň - doporučte odrůdu



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
      
host - 125.240 (?) 
20.2.2014 18:50

Na odebrání roubů je už trrošku pozdě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
         
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.186 (?), 20.2.2014 19:05

jak se to vezme...

ještě nekvetou a ty v Sempře ze skladu se odebírají z otýpek, páč strom naposledy viděli v prosinci. Jenže nejde vzít telefon a zeptat se co zbylo, tak mi to pošlete... Je potřeba vědět co a v jakém množství chci. Noa pak možná mají rouby i jinde, ale tam neznám kontakt.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 178.235 (?), 20.2.2014 19:32

Včera jsem stříhal rouby z pokácené durancie, zítra je naroubuju(kopulací).U hrušek není vůbec pozdě.Letos je to zajímavé.   AB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 3.12.2014 14:30

Tak z jarního roubování se ujaly pouze 2 odrůdy, takže znovu stojím před otázkou, kterou pozdně zimní odrůdu si pořídit.

Concorde® byla dojedena jako první jednak s ohledem na malý počet plodů (první sklizeň v počtu 6 kusů = 1,2Kg).

Jana® - snad vydrží do vánoc, či do nového roku... (dýl ne jednak kvůli množství a druhak kvůli zralosti/hniličkovatění)

Bohemica® - té mám letos nejvíce, ale zanedbal jsem probírku, tak je drobnější.

Alfa® se mi ujala jako roub na vlku Bohemiky = budu ji muset na kdouli přenést s mezišťepováním, protože neúspěch na kdouli mohl být špatnou afinitou bez mezištěpu.

Erika® se mi ujala jako roub na vlku Bohemiky, bohužel vyrostl jen plodonosný obrost, tak jsem zvědavý, jestli se mi podaří ji donutit vyrazit přírůstky pro přenesení na kdouli. Protože má stejné termíny konzumní zralosti jako Jana, nebude to až tak kritické, když zůstane zbabčelá (a v množství jen pro ochutnání).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 178.235 (?), 3.12.2014 19:09

Chystám se vyzkoušet Grosdemange a Konvert.Obě by mohly na kdouli dobře prosperovat.  AB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.138 (?), 22.12.2014 17:38

Přemýšlím, jak by se asi dařilo Williamsově č. na velké zahradě (cca 300 m n.m. n Podkrkonoší - blízko Holovous). Asi se budu muset optat někoho z VŠUO.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika