Boscova flaška



   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
jarda7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (641) - 35.124 (?) 
28.10.2013 15:54

4letá Boscova l. nezklamala a zarodila 3 kg pěkných plodů, největší problém je vystihnout dobu konzumní zralosti, letos to byl celý říjen. Kaménčitost byla nepatrná. J.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 227.44 (?), 28.10.2013 23:20

Mal som možnosť ochutnať Boscovu flašku minulý týždeň má veľmi dobrú chuť, počitam že keď si niektorí jednotlivci ktorí tu len čítajú a nikdy nič nenapíšu prečitajú tento moj prispevok tak sa hneď zajtra rozbehnú do Plantexu a do konca týždňa bude v Plantexe Boscova určite vypredaná. Jano

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 144.239 (?), 31.10.2013 0:02

Boscovu fľašu (syn. Alexandra, kaiser Alexander) stále považujem za najchutnejšiu jesennú hrušku. Nie bezdôvodne bol tento teplomilný kultivar použitý pri krížení nových odrôd: Beta, Blanka, Bodra, Delta, Denisa, Dita, Erika, Harbo, Jana, Jizera, Laura, Monika, Morava, Vila, Vladka... Škoda, že Boscova fľaša neznáša prísne tvarovanie ani podpník duľu, takže v ovocných stenách a na malých pozemkoch je pestovanie trocha problém. Chuťové kvality zrejme dlho ostanú neprekonané.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 227.48 (?), 31.10.2013 21:42

Máte pravdu pán Paľo je to najchutnejšia jesenná hruška, vynikajúca, suseda ju má a nikdy netrpela chrastavitosťou.Tá kamienkovitosť tam je ale nie u všetkých plodov, myslím že to nebude vírusová kamienkovitosť ale fyziologická, hruška má skoro 30 rokov. Jano

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
rosti&slavik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1017) - 179.38 (?), 1.11.2013 18:17

Někdo se mě tady loni snažil přesvědčit, že Boscová fl'aša netrpí strupovitostí... nějak jsem si to neuvědomoval, protože škody strupovitostí nebyly výrazné, abych to zaznamenal.Můžu říci, že odrůda není rezistentní proti nemoci, a strupovitost se běžně každoročně na plodech vyskytuje, jen následky v podobě praskání plodů, a zanášení monilie nejsou.Je to u mě jen kosmetická kaňka na jinak výborných plodech.

Taky mě trápí větší množství zdrobnělých plodů, které produkují dva vysokokmeny, a ani výrazné zmlazení, a obměna plodonošů nepomáhá.Velké plody jsou jen na vrchní části koruny.Oba vysokokmeny jsem proto přerouboval na nové odrůdy.

Taky jsem v minulosti zkoušel něco udělat s kamenčivostí plodů, ale ani opakované zálivky ke kořenům Boraxem nepomohl.Budˇje toto vírového původu, nebo jsem měl postřik aplikovat na list.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika